Portal używa plików cookies, dzięki którym nasz sklep może działać lepiej. Więcej informacji w polityce prywatności

zamknij

Ból zęba

Ból zęba

Zęby, gdy są zdrowe i nas nie bolą, umożliwiają nam żucie, gryzienie czy rozrywanie pokarmu. Zadanie te wykonuje się zdecydowanie trudniej – lub jest to wręcz niemożliwe – kiedy uskarżamy się na dolegliwości bólowe ze strony zęba lub kilku zębów, szczególnie wtedy, gdy ból jest nie do zniesienia. Zdarza się on stosunkowo często, bo miazga zębowa – osłaniana przez najbardziej zewnętrzną część zęba: czyli szkliwo – jest bogato unerwiona. Najczęściej za problemem z zębami i wywołaną nim boleścią stoi próchnica, która w bardziej zaawansowanym stadium wywołuje ubytki próchnicowe. Choroba rozwija się za sprawą bakterii. Te mnożą się wskutek różnorodnych zaniedbań.

Zwykle problemy te spowodowane są niedostateczną higieną jamy ustnej. Osadzające się na szkliwie zębów bakterie, żerujące na resztkach pokarmu oraz śliny, produkują kwasy, które prowadzą do próchnicy i w dalszej konsekwencji do zapalenia dziąseł. Aby temu zapobiec bądź zredukować symptomy trzeba precyzyjnie i regularnie szczotkować zęby, najlepiej szczoteczką z miękkim włosiem, które nie podrażnia dziąseł. Niewskazane jest spożywanie nadmiernej ilości cukru oraz używanie nici higienicznej czy też wykałaczek, które mogą naruszyć strukturę zęba i urazić dziąsło. Dobrej kondycji jamy ustnej nie sprzyjają słodycze spożywane w dużych ilościach oraz dieta pozbawiona witaminy C. Kiedy ból zębów towarzyszy szkrabowi, wówczas z dużym prawdopodobieństwem ma związek z bolesnym ząbkowaniem (objawy te uśmierza żel Dentinox N).

Próchnicę należy leczyć, aby nie doszło do groźnych powikłań – także tych ogólnoustrojowych. Terapia ma charakter wielostronny. Oczywiście trzeba dokładnie i regularnie myć zęby (nie pomijając języka). Pomocne w tym są różnorodne preparaty. Apteki oferują choćby czarną pastę do zębów Noctodyne o działaniu antybakteryjnym, regenerującym, która remineralizuje szkliwo, co jest istotne przy demineralizacji twardych tkanek zęba. Przed próchnicą chroni również płyn do płukania ust, mający w składzie fluor oraz mleczan glinu. Dodatkowo redukuje on krwawienie dziąseł. Należy dodać, że zmaganie się z próchnicą zwiększa szansę zachorowania na paradontozę. Jest to poważne schorzenie, której symptomy uśmierza specjalistyczna pasta, a także płyn Lacalut Activ, który na dodatek chroni przed rozwojem próchnicy.

Formy płatności

Bezpieczne i szybkie płatności online gwarantuje system Przelewy 24. Zapłać bezpośrednio przez swój bank, za pomocą blika lub karty.

Możliwości dostawy

Darmowa dostawa przy odbiorze w aptece. Darmowa dostawa kurierem DHL zamówień od 249 zł. Koszt dostawy kurierem mniejszych zamówień to 9,99 zł.

Legalna apteka

Zezwolenie na prowadzenie apteki nr OWIF.8520.1.14.2017 wydane w dniu 1. czerwca 2017 r. przez Wojewódzkiego Inspektora Farmaceutycznego w Opolu.