Portal używa plików cookies, dzięki którym nasz sklep może działać lepiej. Więcej informacji w polityce prywatności

zamknij

Spanie na boku a ból biodra

Spanie na boku a ból biodra

Staw biodrowy spełnia ważne zadania. Do najważniejszych należą przenoszenie ciężaru ciała na kończyny dolne oraz  zapewnienie im ruchomości. Ze względu na swoje funkcje i umiejscowienie biodra narażone są na uszkodzenia czy mikrourazy. Te z kolei generują ból. Może on mieć różnorodny charakter (manifestuje się podczas ruszania, siedzenia, przy dotykaniu itd), bywa chwilowy bądź chroniczny. Szczegółowe objawy ułatwiają postawienie trafnej diagnozy. Często za ból biodra odpowiada zwyrodnienie stawu biodrowego, czyli koksartoza. Schorzenie cechuje to, że najbardziej dojmujące jest w nocy oraz w trakcie siedzenia, najwięcej bólu więc często doświadczamy podczas nocnego przesiadywania. Mniej więcej połowa przypadków spowodowana jest procesami starzenia się organizmu, niezbyt zdrowym trybem życia czy też uwarunkowaniami genetycznymi. W innym razie mamy do czynienia z wtórnym zwyrodnieniem stawu biodrowego, który ma charakter przeciążeniowy, wynika więc z gromadzenia się mikrourazów.

Co ważne, na intensywność bólu oddziałuje to, jaką postawę ciała przyjmujemy w trakcie snu. Dotyczy to, rzecz jasna, także innych dolegliwości bólowych obejmujących tę część ciała – na przykład zapalenia kaletki krętarza mniejszego (wywołuje je np. rwa kulszowa czy stłuczenie biodra). Odradza się spania na boku, zwłaszcza na tym, w obrębie którego uskarżamy się na boleści. Dodatkowe obciążanie stawu biodrowego nie jest wskazane, zamiast tego polecamy spanie na plecach.

Formy płatności

Bezpieczne i szybkie płatności online gwarantuje system Przelewy 24. Zapłać bezpośrednio przez swój bank, za pomocą blika lub karty.

Możliwości dostawy

Darmowa dostawa przy odbiorze w aptece. Darmowa dostawa kurierem DHL zamówień od 249 zł. Koszt dostawy kurierem mniejszych zamówień to 9,99 zł.

Legalna apteka

Zezwolenie na prowadzenie apteki nr OWIF.8520.1.14.2017 wydane w dniu 1. czerwca 2017 r. przez Wojewódzkiego Inspektora Farmaceutycznego w Opolu.