Na żylaki i ciężkie nogi

Leki na żylaki i ciężkie nogi

Żylaki i tzw. efekt ciężkich nóg to nieprzyjemne objawy związane najczęściej z nieprawidłową pracą naczyń krwionośnych. Dolegliwości najczęściej pojawiają się po zbyt długim przebywaniu w pozycji stojącej lub siedzącej. W ich pokonaniu pomaga zmiana stylu życia na bardziej aktywny i „higieniczny”. Można jednak również stosować maści na żylaki, które mogą przynieść ulgę dzięki wpływaniu na pobudzenie krążenia i chłodzącemu działaniu na skórę. Dostępne są również tabletki na obrzęki i ciężkie nogi wspomagające prawidłową pracę naczyń. W przypadku zaawansowanych dolegliwości zalecana jest konsultacja z lekarzem, który będzie mógł przepisać odpowiednie leki na żylaki dostępne tylko na receptę.

Maście i kremy na żylaki

Uniknąć żylaków i syndromu ciężkich nóg pomoże przede wszystkim ruch – spacery czy sport. Ważna jest też zbilansowana, pełna niezbędnych witamin i mikroelementów dieta oraz rezygnacja z używek. Dobre sposoby na ciężkie nogi to ponadto specjalne uciskowe rajstopy lub pończochy oraz masaże. Przydatne mogą okazać się też stosowane miejscowo kremy i maście na żylaki. Ponadto dostępne są doustne suplementy i leki bez recepty pomagające usprawnić pracę naczyń krwionośnych. Ich formuły mogą zawierać takie składniki jak:

  • diosmina – pomagająca zmniejszyć zastój żylny w kończynach i eliminowaćobrzęki,
  • dobesylan wapnia(Calcium dobesilate) – pomagający zapobiegać powstawaniu zakrzepów m.in. poprzez wspieranie napięcia ścian żył,
  • hesperydyna – wspierająca prawidłową pracę naczyń włosowatych,
  • kwas askorbinowy – wspierający syntezę naturalnego kolagenu.Dostępne są też tabletki na żylaki zawierające wyciągi ziołowe pomagające przywrócić prawidłowe krążenie i wspierające redukcję obrzęków.

Tabletki bez recepty na żylaki oraz ciężkie nogi – nasza oferta

W Przyjaznej Aptece znajdą Państwo tabletki na żylaki i ciężkie nogi. To środki od renomowanych producentów przeznaczone dla tych, którzy poszukują ulgi w tych dolegliwościach. By dodatkowo poprawić pracę układu krwionośnego, polecamy leki na poprawę krążenia.

Formy płatności

Bezpieczne i szybkie płatności online gwarantuje system PayU. Zapłać bezpośrednio przez swój bank, za pomocą blika lub karty.

Możliwości dostawy

Darmowa dostawa kurierem zamówień od 349 zł.

Legalna apteka

Zezwolenie na prowadzenie apteki nr OWIF.8520.1.14.2017 wydane w dniu 1. czerwca 2017 r. przez Wojewódzkiego Inspektora Farmaceutycznego w Opolu.

webpharm.pl Reviews with ekomi-pl.com