Portal używa plików cookies, dzięki którym nasz sklep może działać lepiej. Więcej informacji w polityce prywatności

zamknij

Na żylaki i ciężkie nogi

Środki na żylaki i ciężkie nogi

Żylaki i tzw. efekt ciężkich nóg to nieprzyjemne objawy związane najczęściej z nieprawidłową pracą naczyń krwionośnych. Dolegliwości najczęściej pojawiają się po zbyt długim przebywaniu w pozycji stojącej lub siedzącej. W ich pokonaniu pomaga zmiana stylu życia na bardziej aktywny i „higieniczny”. Można jednak również stosować maści na żylaki, które mogą przynieść ulgę dzięki wpływaniu na pobudzenie krążenia i chłodzącemu działaniu na skórę. Dostępne są również tabletki na obrzęki i ciężkie nogi wspomagające prawidłową pracę naczyń. W przypadku zaawansowanych dolegliwości zalecana jest konsultacja z lekarzem, który będzie mógł przepisać odpowiednie leki na żylaki dostępne tylko na receptę.

Sposoby na ciężkie nogi i żylaki

Uniknąć żylaków i syndromu ciężkich nóg pomoże przede wszystkim ruch – spacery czy sport. Ważna jest też zbilansowana, pełna niezbędnych witamin i mikroelementów dieta oraz rezygnacja z używek. Dobre sposoby na ciężkie nogi to ponadto specjalne uciskowe rajstopy lub pończochy oraz masaże. Przydatne mogą okazać się też stosowane miejscowo kremy na żylaki. Ponadto dostępne są doustne suplementy i leki bez recepty pomagające usprawnić pracę naczyń krwionośnych. Ich formuły mogą zawierać takie składniki jak:

  • diosmina – pomagająca zmniejszyć zastój żylny w kończynach i eliminowaćobrzęki,
  • dobesylan wapnia(Calcium dobesilate) – pomagający zapobiegać powstawaniu zakrzepów m.in. poprzez wspieranie napięcia ścian żył,
  • hesperydyna – wspierająca prawidłową pracę naczyń włosowatych,
  • kwas askorbinowy – wspierający syntezę naturalnego kolagenu.Dostępne są też tabletki na żylaki zawierające wyciągi ziołowe pomagające przywrócić prawidłowe krążenie i wspierające redukcję obrzęków.

Suplementy i leki na żylaki oraz ciężkie nogi – nasza oferta

W Przyjaznej Aptece znajdą Państwo tabletki na żylaki i ciężkie nogi. To środki od renomowanych producentów przeznaczone dla tych, którzy poszukują ulgi w tych dolegliwościach. By dodatkowo poprawić pracę układu krwionośnego, polecamy leki na poprawę krążenia.

Formy płatności

Bezpieczne i szybkie płatności online gwarantuje system Przelewy 24. Zapłać bezpośrednio przez swój bank, za pomocą blika lub karty.

Możliwości dostawy

Darmowa dostawa przy odbiorze w aptece. Darmowa dostawa kurierem DHL zamówień od 249 zł. Koszt dostawy kurierem mniejszych zamówień to 10,99 zł.

Legalna apteka

Zezwolenie na prowadzenie apteki nr OWIF.8520.1.14.2017 wydane w dniu 1. czerwca 2017 r. przez Wojewódzkiego Inspektora Farmaceutycznego w Opolu.