Portal używa plików cookies, dzięki którym nasz sklep może działać lepiej. Więcej informacji w polityce prywatności

zamknij

Ból pod kolanami z tyłu

Ból pod kolanami z tyłu

Staw kolanowy pełni istotną dla nas funkcję – utrzymuje bowiem ciężar ciała. Zatem narażony jest na rozmaite uszkodzenia, mikrourazy czy kontuzje. Narażone na nie są nie tylko osoby, które uprawiają jakąś dyscyplinę sportową, która obciąża kolana, na przykład bieganie czy narciarstwo, ale również te, które większą część dnia spędzają siedzą. Wtedy również oddziałuje na nie ciężar – gdy nimi zginamy. Wówczas też ból kolan zwykle się nasila i może wynikać z nadwyrężenia którejś tkanki współtworzącej staw kolanowy. Przeważnie dolegliwość wynika z przeciążenia i odczuwana jest z przodu kolana. Niemniej manifestuje się również pod postacią dolegliwości bólowej lokalizowanej z tyłu kolan, tuż pod nimi. Nierzadko objaw ten wskazuje na torbiel Bakera (inaczej nazywana cystą Bakera). Nie sposób obecnie stwierdzić, który czynnik konkretnie odpowiada za powstanie tej przypadłości. Niemniej uważa się, że podobnie jak i przy innych schorzeniach związanych ze stawem kolanowym, główną rolę odgrywa tu aktywność fizyczna (w pracy czy też poza nią). Bywa, że choroba jest powikłaniem stanu zapalnego. Torbiel wyczuwalna jest w dole podkolanowym pod postacią guzka. Najpierw jest on niewielki i nie przysparza bólu. Z czasem jednak, gdy rośnie, zaczyna uciskać na nerwy umieszczone pod kolanem. W łagodnych przypadkach wystarczy leczenie zachowawcze, w innych – gdy torbiel się rozrasta – przeprowadza się punkcję lub operację.

Formy płatności

Bezpieczne i szybkie płatności online gwarantuje system Przelewy 24. Zapłać bezpośrednio przez swój bank, za pomocą blika lub karty.

Możliwości dostawy

Darmowa dostawa przy odbiorze w aptece. Darmowa dostawa kurierem DHL zamówień od 249 zł. Koszt dostawy kurierem mniejszych zamówień to 9,99 zł.

Legalna apteka

Zezwolenie na prowadzenie apteki nr OWIF.8520.1.14.2017 wydane w dniu 1. czerwca 2017 r. przez Wojewódzkiego Inspektora Farmaceutycznego w Opolu.