Wapń

Wapń

Codziennie przyswajamy z pokarmem różnorodne maleńkie substancje. Szacuje się, że jest ich około 300.  Wśród nich mieszczą się także ważne pierwiastki. Nieodzowne są do tego, abyśmy optymalnie funkcjonowali poprzez regulowanie czynności życiowych. Co ważne, organizm sam nie potrafi ich syntetyzować. Dlatego należy je przyjmować wraz z pożywieniem. W diecie nie powinno więc zabraknąć także wapnia. Zawierają go przede wszystkim ryby, nabiał, jarmuż, szpinak, rukola, a także fasola, soja, suszone figi oraz morele. Stanowi kluczowy budulec kości i zębów. Niedobór wapnia skutkuje między innymi problemami z układem krwionośnym, bólem mięśni i stawów, a także stanami lękowymi. W dłuższej konsekwencji skutkuje poważnymi schorzeniami.

Zapotrzebowanie na wapń różni się w zależności od wieku, kondycji, aktywności fizycznej czy również ze względu na ciążę. Stąd też kobietom ciężarnym i karmiącym, ale także osobom, które przekroczyły 50 rok życia, zaleca się przyjmowanie większej dawki wapnia – jeżeli nie jest to możliwe w formie pokarmu, wtedy na drodze suplementacji. Służą do tego między innymi tabletki musujące Calcium Olimp o orzeźwiającym cytrynowym smaku. Wapń dostępny jest również pod postacią syropu – na przykład bananowy Calcium Sanosvit.

Formy płatności

Bezpieczne i szybkie płatności online gwarantuje system PayU. Zapłać bezpośrednio przez swój bank, za pomocą blika lub karty.

Możliwości dostawy

Darmowa dostawa kurierem zamówień od 349 zł.

Legalna apteka

Zezwolenie na prowadzenie apteki nr OWIF.8520.1.14.2017 wydane w dniu 1. czerwca 2017 r. przez Wojewódzkiego Inspektora Farmaceutycznego w Opolu.

webpharm.pl Reviews with ekomi-pl.com