Portal używa plików cookies, dzięki którym nasz sklep może działać lepiej. Więcej informacji w polityce prywatności

zamknij

Ból głowy w skroniach

Ból głowy w skroniach

Ból głowy należy do najczęstszych przypadłości, z jakimi musimy się zmagać. Wprawdzie nie sposób zmierzyć poziom bólu, ale można go podzielić na różne rodzaje. Bywa więc pulsujący, tępy, głęboki, ostry. Występuje krótko- bądź długotrwale. Dzielimy go również ze względu na stronę, z której promieniuje. Najczęściej lokalizujemy go w okolicach czoła. Przy czym niewiele rzadziej rozchodzi się w skroniach, w 90% przypadków obustronnie. Czas jego trwania jest bardzo różnorodny, od jednej minuty do nawet kilku dni. Przy czym znacznie częściej mija stosunkowo szybko i nie wymaga długotrwałego i zaawansowanego leczenia. Charakter i umiejscowienie bólu pomaga nam go zdiagnozować. Jeżeli lokalizowany jest w bocznej części głowy, czyli w okolicy kości skroniowej, wówczas przeważnie mamy do czynienia z bólem napięciowym. Nie wywołuje go żadna choroba, dlatego też określa się go mianem bólu pierwotnego (w odróżnieniu od boleści natury wtórnej). Ten typ bólu głowy pojawia się najczęściej i wywołuje go wiele czynników. Przy czym głównym są stres, sytuacje lękowe których nie szczędzą nam czasy współczesne, a najbardziej – szybki tryb życia. Pod wpływem zdenerwowania organizm produkuje więcej adrenaliny, wtedy też mięśnie napinają się ze wzmożoną siłą (jakby przygotowując nas do ucieczki) i rośnie ciśnienie krwi. Finalnie dochodzi do wyczerpania, a nieraz wręcz chronicznego zmęczenia. Gorszemu samopoczuciu towarzyszy wiele dolegliwości, między innymi właśnie ból w skroniach.

Łagodzi go odpoczynek, techniki relaksacyjne czy napary ziołowe, pomocne może też być niegłośna kojąca muzyka,  kiedy zaś nie możemy sobie na niego pozwolić, bo na przykład musimy wykonać obowiązki służbowe czy domowe, wtedy sięgamy po leki przeciwbólowe, na przykład Apap czy Polopirynę. W przypadku objawów migrenowych zaleca się również odcięcie od hałasu, drażniącego światła oraz intensywnych zapachów.

Innych środków zaradczych należy szukać, kiedy ból w skroniach ma podłoże chorobowe. Gdy pojawia się nagle i jest intensywny może sygnalizować poważne schorzenie. Dlatego trzeba zgłosić się do lekarza w celu wykonania badań i postawienia diagnozy.

Formy płatności

Bezpieczne i szybkie płatności online gwarantuje system Przelewy 24. Zapłać bezpośrednio przez swój bank, za pomocą blika lub karty.

Możliwości dostawy

Darmowa dostawa przy odbiorze w aptece. Darmowa dostawa kurierem DHL zamówień od 249 zł. Koszt dostawy kurierem mniejszych zamówień to 10,99 zł.

Legalna apteka

Zezwolenie na prowadzenie apteki nr OWIF.8520.1.14.2017 wydane w dniu 1. czerwca 2017 r. przez Wojewódzkiego Inspektora Farmaceutycznego w Opolu.