Portal używa plików cookies, dzięki którym nasz sklep może działać lepiej. Więcej informacji w polityce prywatności

zamknij

Ból lewej ręki

Ból lewej ręki

Ból dotyka różne miejsca naszego ciała, tak właściwie to może być związany z każdym z nich. Odnosi się to na przykład do ręki. Nieco bardziej na uraz, i spowodowaną nim boleść, narażona jest ręka, którą częściej się posługujemy, co wynika z lewo- bądź praworęczności. Niemniej i ból lewej ręki jest często spotykaną dolegliwością. Pojawia się w rozmaitych miejscach. Zlokalizowanie go ułatwia znalezienie źródła problemu. Określamy więc umiejscowienie bólu między łokciem a ramieniem, od barku do dłoni, od łokcia do nadgarstka czy też w zgięciu łokciowym. Najczęściej przypadłość należy wiązać z układem kostno-stawowym bądź nerwowym. Pierwszy charakter mają urazy pochodzenia mechanicznego. Czyli czynnika, który wywołał ból, należy szukać na zewnątrz. I tutaj można wymienić bardzo dużo przyczyn, a wśród nich przeciążenie, stłuczenie, złamanie, przybieranie niewygodnej pozycji. Nierzadko powtarzające się bóle lewej ręki związane są z czynnościami stale wykonywanymi w pracy bądź domu. Wskazane jest udanie się na rehabilitację, a doraźną pomoc znajduje się w domowej apteczce, czyli w tym przypadku w lekach przeciwbólowych pod postacią tabletek czy też maści i kremów. Chorobą neurologiczną – czyli dotyczącą układu nerwowego – jest z kolei na przykład zespół cieśni nadgarstka, a dolegliwość ta obejmuje część dłoni.

Ból lewej ręki może też świadczyć o znacznie poważniejszym problemie zdrowotnym, dlatego też nie należy tego symptomu lekceważyć. Zwłaszcza wtedy, gdy równocześnie odczuwamy kłucie w sercu. Nieraz wskazuje to na zawał. Jeżeli jest podejrzenie tej przypadłości, należy prędko zadzwonić po karetkę pogotowia. Tak samo należy postąpić w przypadku choroby wieńcowej. Występuje w jej przebiegu zwężenie tętnic, co uniemożliwia dotarcie krwi i tlenu do serca. Dla tego zagrażającego życiu schorzenia charakterystyczny jest właśnie ból w okolicach mostka oraz promieniujący od lewego barku do lewej ręki.

Formy płatności

Bezpieczne i szybkie płatności online gwarantuje system Przelewy 24. Zapłać bezpośrednio przez swój bank, za pomocą blika lub karty.

Możliwości dostawy

Darmowa dostawa przy odbiorze w aptece. Darmowa dostawa kurierem DHL zamówień od 249 zł. Koszt dostawy kurierem mniejszych zamówień to 9,99 zł.

Legalna apteka

Zezwolenie na prowadzenie apteki nr OWIF.8520.1.14.2017 wydane w dniu 1. czerwca 2017 r. przez Wojewódzkiego Inspektora Farmaceutycznego w Opolu.