Portal używa plików cookies, dzięki którym nasz sklep może działać lepiej. Więcej informacji w polityce prywatności

zamknij

Ból śledziony

Ból śledziony

Śledziona – znajdująca się po lewej stronie nadbrzusza, między 9 a 11 żebrem – spełnia istotne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu funkcje. Przede wszystkim wytwarza przeciwciała i filtruje krew, wówczas to wypuszcza zdrowe krwinki, przywracając je krwiobiegowi. Ważne więc jest, by nie dotykały jej zmiany chorobowe. Te manifestują się często poprzez ból. Przy czym zauważmy dwie rzeczy. Po pierwsze sama śledziona nie może boleć, a odczuwana dolegliwość wynika z tego, że poprzez zwiększoną objętość (splenomegalia) napiera ona na sąsiednie tkanki. Po drugie – gdy uskarżamy się na boleści w okolicy śledziony, często nie mamy do czynienia ze zmianami patologicznymi, lecz wynikają one z podjętego wysiłku fizycznego niedługo po spożyciu posiłku. W takim wypadku nie mamy do czynienia z niczym groźnym, a niedyspozycja ma charakter chwilowy i powinna minąć samoistnie. W innym razie należy zgłosić się do lekarza. Alarmujące bywają współtowarzyszące bólowi objawy – takie choćby jak nudności, osłabienie, podwyższona temperatura ciała bądź gorączka. Wtedy możemy mieć do czynienia z zapaleniem śledziony bądź chorobami zakaźnymi (takimi choćby jak dur brzuszny, kiła, borelioza czy zakażenie salmonellą). Niezbędne jest udanie się do lekarza w celu wykonania testów laboratoryjnych krwi, a także badań obrazowych (np. USG). Specjalista zaordynuje lekarstwa bądź też skieruje na operację.

Zdarza się także, że problemy ze śledzioną – nieraz bardzo poważne – wywołuje nadmierne spożywanie alkoholu. W skrajnych przypadkach mamy też do czynienia z marskością wątroby czy też jej stłuszczeniem.

Formy płatności

Bezpieczne i szybkie płatności online gwarantuje system Przelewy 24. Zapłać bezpośrednio przez swój bank, za pomocą blika lub karty.

Możliwości dostawy

Darmowa dostawa przy odbiorze w aptece. Darmowa dostawa kurierem DHL zamówień od 249 zł. Koszt dostawy kurierem mniejszych zamówień to 9,99 zł.

Legalna apteka

Zezwolenie na prowadzenie apteki nr OWIF.8520.1.14.2017 wydane w dniu 1. czerwca 2017 r. przez Wojewódzkiego Inspektora Farmaceutycznego w Opolu.