Pomoc? Napisz do nas lub zadzwoń: 507791219
Legalna apteka stacjonarna
Darmowa dostawa od 349 zł
Biegunka jest bardzo powszechną dolegliwością, której zapewne doświadczył każdy. W skrajnych i bardzo nasilonych formach może być objawem poważnej choroby lub zatrucia. Ta o łagodnym przebiegu, występująca jednorazowo, zazwyczaj jest skutkiem spożycia niewłaściwej potrawy lub innych okoliczności, takich jak stres przed egzaminem. Pomimo dyskomfortu, jaki powoduje, stanowi naturalną reakcję obronną organizmu, który w ten sposób pozbywa się szkodliwych bakterii czy substancji. W domach stosuje się rozmaite sposoby na biegunkę, począwszy od naparów ziołowych po specjalną dietę czy dostępne bez recepty leki na rozwolnienie.
Wiele osób ma dolegliwości trawienne. Powstają one z różnych powodów – nieraz mają podłoże chorobowe, w tym także psychiczne. Niebagatelną rolę odgrywa tu skład mikroflory jelitowej. Wśród tych bardziej uciążliwych objawów i znacząco utrudniających funkcjonowanie w życiu zawodowym i towarzyskim wymienimy rozwolnienie (któremu mogą towarzyszyć także inne symptomy, jak choćby niestrawność czy wzdęcia). Wpływ na to może mieć nieregularne i zbyt szybkie pochłanianie pokarmu. Znaczącym bodźcem bywa również stres (mówimy wówczas o tle psychogennym problemu) oraz inne zjawiska naszej cywilizacji, w tym: mała aktywność fizyczna, siedzący tryb życia itd.
Skutkiem może być groźne dla ustroju odwodnienie. Ludzki organizm w około 60-70% składa się z wody. Jej ubytek oznacza również zmniejszenie ilości płynów ustrojowych takich jak krew, limfa, ślina czy enzymy – niezbędnych dla prawidłowego funkcjonowania organizmu. Leki przeciw biegunce z jednej strony spowalniają proces oddawania wody. Z drugiej sprzyjają poprawie gospodarki wodnej przez dostarczanie do organizmu elektrolitów. Tabletki na biegunkę pomagają spowolnić proces usuwania wody z organizmu, a jednocześnie sprzyjają poprawie gospodarki wodnej, dostarczając np. Elektrolity.
Biegunki nierzadko pojawiają się często przy takich schorzeniach jak zespół jelita drażliwego czy refluks żołądkowo-przełykowy. W takich wypadkach przede wszystkich najpierw należy leczyć daną chorobę.
Biegunki mogą mieć różny rodzaj, dlatego leczy się je w rozmaity sposób. W przypadku nerwicy będą to na przykład leki uspokajające, w dużej mierze opierające się na mieszankach ziołowych. Stoperan pomaga zwalczyć i pierwsze, i już bardziej nasilone symptomy biegunki. Uniwersalnym medykamentem na rozwolnienie dla dzieci jest LenoDiar Pediatric, a dla dorosłych – Enterol, pomagający zarówno na rozwolnienia o podłożu wirusowym, jak i bakteryjnym.
Skuteczne sposoby na biegunkę to ograniczenie wydalania wody z organizmu oraz dostarczenie mu składników, które uzupełniają poziom utraconych z wodą pierwiastków. Ponadto, jako leki przeciw rozwolnieniu stosuje się też probiotyki, które zawierają pożyteczne bakterie. Są to zarówno środki przeznaczone dla dzieci, jak i dla dorosłych. W ich składzie znajdziesz też fruktooligosacharydy, maślan sodu, loperamid i jego związki oraz inne substancje. Pamiętaj, że przedłużająca się lub nawracająca biegunka może być objawem zespołu jelita drażliwego lub innego poważnego schorzenia, dlatego w takich sytuacjach koniecznie skonsultuj się z lekarzem.
W ofercie naszej apteki Webpharm dostępne są także leki rozkurczowe na ból brzucha.
Zostaw nam swój email, jeśli chcesz być na bieżąco otrzymywać informacje o promocjach, nowościach i porady dotyczące zdrowia i urody.
Bezpieczne i szybkie płatności online gwarantuje system PayU. Zapłać bezpośrednio przez swój bank, za pomocą blika lub karty.
Darmowa dostawa kurierem zamówień od 349 zł.
Śledź nas na