Tabletki i zioła na biegunkę

Biegunka jest bardzo powszechną dolegliwością, której zapewne doświadczył każdy. W skrajnych i bardzo nasilonych formach może być objawem poważnej choroby lub zatrucia. Ta o łagodnym przebiegu, występująca jednorazowo, zazwyczaj jest skutkiem spożycia niewłaściwej potrawy lub innych okoliczności, takich jak stres przed egzaminem. Pomimo dyskomfortu, jaki powoduje, stanowi naturalną reakcję obronną organizmu, który w ten sposób pozbywa się szkodliwych bakterii czy substancji. W domach stosuje się rozmaite sposoby na biegunkę, począwszy od naparów ziołowych po specjalną dietę czy dostępne bez recepty leki na rozwolnienie.

Leki na biegunki

Wiele osób ma dolegliwości trawienne. Powstają one z różnych powodów – nieraz mają podłoże chorobowe, w tym także psychiczne. Niebagatelną rolę odgrywa tu skład mikroflory jelitowej. Wśród tych bardziej uciążliwych objawów i znacząco utrudniających funkcjonowanie w życiu zawodowym i towarzyskim wymienimy rozwolnienie (któremu mogą towarzyszyć także inne symptomy, jak choćby niestrawność czy wzdęcia). Wpływ na to może mieć nieregularne i zbyt szybkie pochłanianie pokarmu. Znaczącym bodźcem bywa również stres (mówimy wówczas o tle psychogennym problemu) oraz inne zjawiska naszej cywilizacji, w tym:  mała aktywność fizyczna, siedzący tryb życia itd. 

Skutkiem może być groźne dla ustroju odwodnienie. Ludzki organizm w około 60-70% składa się z wody. Jej ubytek oznacza również zmniejszenie ilości płynów ustrojowych takich jak krew, limfa, ślina czy enzymy – niezbędnych dla prawidłowego funkcjonowania organizmu. Leki przeciw biegunce z jednej strony spowalniają proces oddawania wody. Z drugiej sprzyjają poprawie gospodarki wodnej przez dostarczanie do organizmu elektrolitów. Tabletki na biegunkę pomagają spowolnić proces usuwania wody z organizmu, a jednocześnie sprzyjają poprawie gospodarki wodnej, dostarczając np. Elektrolity.

Biegunki nierzadko pojawiają się często przy takich schorzeniach jak zespół jelita drażliwego czy refluks żołądkowo-przełykowy. W takich wypadkach przede wszystkich najpierw należy leczyć daną chorobę. 

Skuteczny lek na biegunkę bez recepty dla dorosłych i dzieci

Biegunki mogą mieć różny rodzaj, dlatego leczy się je w rozmaity sposób. W przypadku nerwicy będą to na przykład leki uspokajające, w dużej mierze opierające się na mieszankach ziołowych. Stoperan pomaga zwalczyć i pierwsze, i już bardziej nasilone symptomy biegunki. Uniwersalnym medykamentem na rozwolnienie dla dzieci jest LenoDiar Pediatric, a dla dorosłych – Enterol, pomagający zarówno na rozwolnienia o podłożu wirusowym, jak i bakteryjnym.

Leki przeciw rozwolnieniu – rodzaje

Skuteczne sposoby na biegunkę to ograniczenie wydalania wody z organizmu oraz dostarczenie mu składników, które uzupełniają poziom utraconych z wodą pierwiastków. Ponadto, jako leki przeciw rozwolnieniu stosuje się też probiotyki, które zawierają pożyteczne bakterie. Są to zarówno środki przeznaczone dla dzieci, jak i dla dorosłych. W ich składzie znajdziesz też fruktooligosacharydy, maślan sodu, loperamid i jego związki oraz inne substancje. Pamiętaj, że przedłużająca się lub nawracająca biegunka może być objawem zespołu jelita drażliwego lub innego poważnego schorzenia, dlatego w takich sytuacjach koniecznie skonsultuj się z lekarzem.

W ofercie naszej apteki Webpharm dostępne są także leki rozkurczowe na ból brzucha.

Formy płatności

Bezpieczne i szybkie płatności online gwarantuje system PayU. Zapłać bezpośrednio przez swój bank, za pomocą blika lub karty.

Możliwości dostawy

Darmowa dostawa kurierem zamówień od 349 zł.

Legalna apteka

Zezwolenie na prowadzenie apteki nr OWIF.8520.1.14.2017 wydane w dniu 1. czerwca 2017 r. przez Wojewódzkiego Inspektora Farmaceutycznego w Opolu.

webpharm.pl Reviews with ekomi-pl.com