Portal używa plików cookies, dzięki którym nasz sklep może działać lepiej. Więcej informacji w polityce prywatności

zamknij

Sposoby na biegunkę

Biegunka jest bardzo powszechną dolegliwością, której zapewne doświadczył każdy. W skrajnych i bardzo nasilonych formach może być objawem poważnej choroby lub zatrucia. Ta o łagodnym przebiegu, występująca jednorazowo, zazwyczaj jest skutkiem spożycia niewłaściwej potrawy lub innych okoliczności, takich jak stres przed egzaminem. Pomimo dyskomfortu, jaki powoduje, stanowi naturalną reakcję obronną organizmu, który w ten sposób pozbywa się szkodliwych bakterii czy substancji. W domach stosuje się rozmaite sposoby na biegunkę, począwszy od naparów ziołowych po specjalną dietę czy dostępne bez recepty leki na rozwolnienie.

Dlaczego powinno się stosować środki na biegunkę?

Rozwolnienie, biegunka czy też luźny stolec stanowią określenie dysfunkcji, która polega na zbyt intensywnym rozwodnieniu kału. Oddawany w postaci półpłynnej, jednocześnie przyczynia się do zmniejszenia ilości płynów w organizmie. Skutkiem może być groźne dla ustroju odwodnienie. Ludzki organizm w około 60-70% składa się z wody. Jej ubytek oznacza również zmniejszenie ilości płynów ustrojowych takich jak krew, limfa, ślina czy enzymy – niezbędnych dla prawidłowego funkcjonowania organizmu. Leki przeciw biegunce z jednej strony spowalniają proces oddawania wody. Z drugiej sprzyjają poprawie gospodarki wodnej przez dostarczanie do organizmu elektrolitów. Tabletki na biegunkę pomagają spowolnić proces usuwania wody z organizmu, a jednocześnie sprzyjają poprawie gospodarki wodnej, dostarczając np. elektrolity.

Leki przeciw rozwolnieniu – rodzaje

Skuteczne sposoby na biegunkę to ograniczenie wydalania wody z organizmu oraz dostarczenie mu składników, które uzupełniają poziom utraconych z wodą pierwiastków. Ponadto, jako leki przeciw rozwolnieniu stosuje się też probiotyki, które zawierają pożyteczne bakterie. Są to zarówno środki przeznaczone dla dzieci, jak i dla dorosłych. W ich składzie znajdziesz też fruktooligosacharydy, maślan sodu, loperamid i jego związki oraz inne substancje. Pamiętaj, że przedłużająca się lub nawracająca biegunka może być objawem zespołu jelita drażliwego lub innego poważnego schorzenia, dlatego w takich sytuacjach koniecznie skonsultuj się z lekarzem.

W ofercie naszej apteki Webpharm dostępne są także leki rozkurczowe na ból brzucha.

Formy płatności

Bezpieczne i szybkie płatności online gwarantuje system Przelewy 24. Zapłać bezpośrednio przez swój bank, za pomocą blika lub karty.

Możliwości dostawy

Darmowa dostawa przy odbiorze w aptece. Darmowa dostawa kurierem DHL zamówień od 249 zł. Koszt dostawy kurierem mniejszych zamówień to 9,99 zł.

Legalna apteka

Zezwolenie na prowadzenie apteki nr OWIF.8520.1.14.2017 wydane w dniu 1. czerwca 2017 r. przez Wojewódzkiego Inspektora Farmaceutycznego w Opolu.