Portal używa plików cookies, dzięki którym nasz sklep może działać lepiej. Więcej informacji w polityce prywatności

zamknij

Ból kolan po bieganiu

Ból kolan po bieganiu

Mówi się, że “sport to zdrowie”. Owszem, nie zamierzamy tego negować, przecież kultywując tężyznę fizyczną, nie tylko dbamy o kondycję i sprawność ruchowo-mięśniową, ale także poprawiamy samopoczucie – ruch bowiem generuje endorfiny. Niemniej i w tym przypadku należy zachować pewien umiar. Człowiek jest bardzo złożonym organizmem, więc nieprzemyślany manewr może spowodować w nim uraz mięśnia, ścięgna czy kości. Jedną z popularniejszych dyscyplin uprawianych przez Polaków jest bieganie – a także piłka nożna, w której odgrywa ono istotną rolę. Stąd też zrozumiałe okazuje się to, dlaczego właśnie po bieganiu uskarżamy się na różnorodne dolegliwości. Zwykle towarzyszy im ból, a w niektórych przypadkach także obrzęki mięśni czy stawów. Na różnego rodzaju kontuzje niewątpliwie narażony jest staw kolanowy, który aktywizowany jest zarówno podczas biegu, jak i w trakcie spokojnego przemieszczania się. Kolana utrzymują ciężar ciała, co na pewno sprzyja pojawianiu się w ich obrębie kontuzji. Przeważnie nie są poważne, i mają charakter przeciążeniowy. Z czego wynikają? Z różnych czynników, na pewno ich unikaniu nie sprzyja bieganie po twardej nawierzchni, na przykład po betonie. Istotna jest również technika biegu i to, by mieć wygodne, amortyzujące obuwie. Obciążenie w postaci nadmiarowych kilogramów wagi również nadwyręża stawy kolanowe. Po przeciążeniu stawów kolanowych zalecany jest odpoczynek i najlepiej kilkutygodniowa przerwa od biegania. Na obrzęki pomocne są okłady z lodu. Ból uśmierzają analgetyki stosowane zarówno doustnie w formie tabletek, jak i miejscowo pod postacią kremów i maści. Jednak są to środki doraźne – aby uniknąć dalszych kontuzji należy zmienić nawyki biegowe, bo w innym wypadku gromadzenie się urazów może prowadzić do zmian zwyrodnieniowych.

Przy czym ból może też mieć inne źródło. Ból stawów – także tych kolanowych – towarzyszy chorobom reumatoidalnym, ale także zupełnie innym schorzeniom, na przykład nadczynności tarczycy bądź cukrzycy. Wtedy, by uśmierzyć dolegliwość, leczymy daną chorobę.

Formy płatności

Bezpieczne i szybkie płatności online gwarantuje system Przelewy 24. Zapłać bezpośrednio przez swój bank, za pomocą blika lub karty.

Możliwości dostawy

Darmowa dostawa przy odbiorze w aptece. Darmowa dostawa kurierem DHL zamówień od 249 zł. Koszt dostawy kurierem mniejszych zamówień to 9,99 zł.

Legalna apteka

Zezwolenie na prowadzenie apteki nr OWIF.8520.1.14.2017 wydane w dniu 1. czerwca 2017 r. przez Wojewódzkiego Inspektora Farmaceutycznego w Opolu.