Portal używa plików cookies, dzięki którym nasz sklep może działać lepiej. Więcej informacji w polityce prywatności

zamknij

Ból mięśni przypominający zakwasy

Ból mięśni przypominający zakwasy

Ludzkie ciało jest czymś niezwykle skomplikowanym. W jego obrębie występuje około 640 mięśni, co stanowi znaczną część naszej masy (około 30-50%). Pełnią bardzo ważne funkcje. Nie tylko wprawiają człowieka w ruch, ale między innymi także biorą udział przy przesuwaniu treści pokarmowych, wydawaniu artykułowanych odgłosów czy też regulowaniu ciśnienia krwi. Podobnie jak inne struktury budujące nasz organizm narażone są na dolegliwości bólowe. Te mogą mieć bardzo różne pochodzenie. Przeważnie wywołują je mikrourazy, które to potocznie nazywamy “zakwasami”. Pojawiają się po wysiłku fizycznym, do którego nie byliśmy odpowiednio przygotowani. Niemniej bywają również takie dolegliwości bólowe w obrębie mięśni, które nie pojawiają się w związku z podjętą aktywnością ruchową. Wtedy należy szukać źródeł niedyspozycji gdzieś indziej.

Często bóle mięśni oraz stawów odczuwamy wskutek infekcji wirusowej, zwykle w początkowej fazie zakażenia. Jeżeli jednak następnie nie pojawiają się kolejne typowe objawy, wówczas mamy prawdopodobnie do czynienia z czymś innym. Ból mięśni, który może przypominać zakwasy, manifestuje się przy chorobach reumatycznych czy też może mieć charakter bólu samoistnego. Odnosi się to na przykład do fibromialgii (o nie do końca jasnej etiologii), zespołu bólu mięśniowo-powięziowego czy zespołu przewlekłego zmęczenia. Niewykluczone też, że omawiana dolegliwość bólowa wynika z niedoboru pewnych pierwiastków – na przykład magnezu, wapnia, żelaza – zatem usunie się ją bądź zredukuje poprzez przyjęcie odpowiednich suplementów diety.

Formy płatności

Bezpieczne i szybkie płatności online gwarantuje system Przelewy 24. Zapłać bezpośrednio przez swój bank, za pomocą blika lub karty.

Możliwości dostawy

Darmowa dostawa przy odbiorze w aptece. Darmowa dostawa kurierem DHL zamówień od 249 zł. Koszt dostawy kurierem mniejszych zamówień to 9,99 zł.

Legalna apteka

Zezwolenie na prowadzenie apteki nr OWIF.8520.1.14.2017 wydane w dniu 1. czerwca 2017 r. przez Wojewódzkiego Inspektora Farmaceutycznego w Opolu.