Portal używa plików cookies, dzięki którym nasz sklep może działać lepiej. Więcej informacji w polityce prywatności

zamknij

Ból barku

Ból barku

Staw barkowy łączy kończynę z tułowiem. Zbudowany jest z wielu elementów; struktury kostne otaczane są przez liczne więzadła, mięśnie i ścięgna, które stabilizują barki i pozwalają im zachować płynność manewrów. Spośród stawów ma on najszerszy zakres ruchu (kluczową rolę odgrywa tu grupa mięśni i ścięgien nazywana stożkiem rotatorów. Z tego też powodu (oraz złożonej budowy) narażony jest na kontuzje oraz mikrourazy. Mogą być spowodowane gwałtownym ruchem lub też stałym powtarzaniem obciążającej staw czynności. Zatem ból stawu barkowego należy do stosunkowo częstych dolegliwości. Przysparza cierpienia i równocześnie uniemożliwia nam przeprowadzanie pewnych podstawowych czynności. Przeważnie mija i nie wymaga leczenia. Przy czym zdarzają się również przypadki, gdy dolegliwość świadczy o poważnym schorzeniu – na przykład o stanie zapalnym (między innymi reumatoidalnym zapaleniu stawów). Alarmem powinien być dla nas współistniejący z bólem obrzęk. Nieraz wymagana jest także rehabilitacja.

Jeżeli ból nie jest wywołany przeciążeniem, nadwyrężeniem i trwa przez dłuższy czas, należy się z nim zgłosić do lekarza. Kiedy zaś uraz ma charakter krótkotrwały i towarzyszy mu doskwierający ból, wtedy, by go uśmierzyć i złagodzić stan zapalny, poleca się leki przeciwbólowe. Dzielimy je ze względu na rozmaite kryteria. Różnią się między innymi mocą działania oraz sposobem przyjmowania. Proponujemy amalgetyki pod postacią tabletek (Apap, Ibuprom), saszetek, sprayu (np. Diky z diklofenakiem) lub też szybko wchłaniającego się żelu na ból stawów. Niektóre leki najlepiej przyswaja się przed jedzeniem. Przed użyciem każdego z nich trzeba zapoznać się z zamieszczoną wraz z nim ulotką.

Formy płatności

Bezpieczne i szybkie płatności online gwarantuje system Przelewy 24. Zapłać bezpośrednio przez swój bank, za pomocą blika lub karty.

Możliwości dostawy

Darmowa dostawa przy odbiorze w aptece. Darmowa dostawa kurierem DHL zamówień od 249 zł. Koszt dostawy kurierem mniejszych zamówień to 9,99 zł.

Legalna apteka

Zezwolenie na prowadzenie apteki nr OWIF.8520.1.14.2017 wydane w dniu 1. czerwca 2017 r. przez Wojewódzkiego Inspektora Farmaceutycznego w Opolu.