Portal używa plików cookies, dzięki którym nasz sklep może działać lepiej. Więcej informacji w polityce prywatności

zamknij

Ból pod lewą łopatką

Ból pod lewą łopatką

Plecy wskutek skomplikowanej budowy oraz pełnionych funkcji narażone są na rozmaite uszkodzenia i mikrourazy. Towarzyszą im zwykle dolegliwości bólowe. Lokalizujemy je w kręgosłupie. Wynikają z rozmaitych powodów. Nieraz chodzi o poważne schorzenie. Dlatego też istotne tu jest, aby odpowiednio wcześnie przeprowadzić diagnozę i wdrożyć adekwatne środki zaradcze. Dyskomfort odczuwamy na wielu odcinkach pleców. Zdarza się, że lokalizujemy go pod łopatkami. O czym może świadczyć? Otóż taki sygnał wiążemy z wieloma przypadłościami. Zazwyczaj związane są z przeciążeniem układu ruchowego, pochodzą wówczas od kręgosłupa piersiowego, obręczy barkowej czy też kończyny górnej

Ze względu na rozpowszechnioną praworęczność, przeważnie bolą nas plecy pod prawą łopatką. Gdy dolegliwość bólowa pojawia się pod lewą łopatką – może to właśnie wynikać z naszej leworęczności; z częstego wykonywania tych samych czynności w pracy czy domu, na przykład podnoszenia ciężaru (szczególnie wtedy, gdy robimy to w sposób nieprawidłowy), a także siedzącego trybu życia (praca przy komputerze) lub długiego przebywania w stojącej pozycji. Narastające mikrourazy prowadzą często do zmian zwyrodnieniowych – w tym przypadku pojawiają się one w okolicach pleców.

Jeśli ból się manifestuje regularnie lub też ma charakter chroniczny, należy udać się z tym do specjalisty, który przeprowadzi badania i wykona diagnozę. Niewykluczone, że wdrożone zostanie leczenie oparte na lekarstwach i fizykoterapii. Doraźnie w uśmierzaniu bólu – gdy jest naprawdę dojmujący – pomocne są środki przeciwbólowe.

Formy płatności

Bezpieczne i szybkie płatności online gwarantuje system Przelewy 24. Zapłać bezpośrednio przez swój bank, za pomocą blika lub karty.

Możliwości dostawy

Darmowa dostawa przy odbiorze w aptece. Darmowa dostawa kurierem DHL zamówień od 249 zł. Koszt dostawy kurierem mniejszych zamówień to 10,99 zł.

Legalna apteka

Zezwolenie na prowadzenie apteki nr OWIF.8520.1.14.2017 wydane w dniu 1. czerwca 2017 r. przez Wojewódzkiego Inspektora Farmaceutycznego w Opolu.