Portal używa plików cookies, dzięki którym nasz sklep może działać lepiej. Więcej informacji w polityce prywatności

zamknij

Ból brzucha po lewej stronie

Ból brzucha po lewej stronie

Ból brzucha wywoływany jest rozmaitymi dolegliwościami i urazami. Często związany jest z problemem z układem trawiennym, niemniej zdarza się również, że jego źródło znajduje się w organach mieszczących się poza nim. Jeżeli pojawia się nagle, wtedy może świadczyć o poważnym schorzeniu, więc należy prędko udać się do lekarza, żeby wykonał trafną diagnozę, do czego przyczyniają się badania laboratoryjne czy też endoskopowe. Wcześniej sami próbujemy zlokalizować powód bólu. Oczywiście nie jest to łatwe, bo też może się on rozlewać na znaczny obszar ciała. 

Pomocne może być określenie jego charakteru – czy jest on tępy i równomierny, czy raczej ostry i arytmiczny. Dużo mówi nam też to, która część brzucha objęta jest dolegliwością. Jeżeli boli nas jego lewa strona, wtedy rozpatrujemy takie części układu pokarmowego jak żołądek oraz okrężnica (najdłuższa część jelita grubego). Schorzenia związane z żołądkiem (na przykład refluks żołądkowo-przełykowy) pomaga zdiagnozować zabieg gastroskopii, z kolei okrężnicę bada się między innymi przy pomocy kolonoskopii. Ból po lewej stronie brzucha nieraz wywołuje zespół jelita drażliwego (IBS), które jest trudne do wykrycia, a robi się to poprzez wykluczenie innych schorzeń mogących przynosić podobne symptomy. Objawy choroby uśmierza lekkostrawna dieta, ustabilizowany tryb życia (jak najmniej stresogenny), a także preparaty ziołowe w rodzaju No-Spa.

Ból brzucha po lewej stronie pod żebrami

Kiedy ból obejmuje lewą część brzucha, stosunkowo często lokalizujemy go pod żebrami. Może mieć związek z zakłóconą pracą przewodu pokarmowego. Na wysokości odcinka lędźwiowego kręgosłupa znajduje się trzustka. Raptowny oraz intensywny ból rozlewający się na tym obszarze ciała może wskazywać na zapalenie trzustki, w przypadku którego należy czym prędzej zwrócić się o pomoc w placówce medycznej. Problemy z trzustką często są wywoływane nadużywaniem napojów alkoholowych. W lewym podżebrzu mieści się śledziona. Jej ból może świadczyć o powiększeniu organu, wystąpieniu procesów chorobowych czy też o przebytym wysiłku fizycznym. Nie zawsze więc wskazuje na poważny problem – przy czym nigdy nie należy go bagatelizować. 

Na odcinek brzucha ulokowany pod żebrami nieraz promieniuje ból z części organizmu ulokowanych niżej, odnosi się to do moczowodu, lewego jajowodu i jajnika, lewej nerki oraz dwunastnicy. Nie wyklucza się również urazu mechanicznego, możemy mieć wówczas do czynienia na przykład z naderwaniem mięśnia czy ścięgna. W ostatnim przypadku, gdy ból utrudnia nam prawidłowe funkcjonowanie, przyjmujemy analgetyki pod postacią proszków, tabletek, maści bądź żelów.

Formy płatności

Bezpieczne i szybkie płatności online gwarantuje system Przelewy 24. Zapłać bezpośrednio przez swój bank, za pomocą blika lub karty.

Możliwości dostawy

Darmowa dostawa przy odbiorze w aptece. Darmowa dostawa kurierem DHL zamówień od 249 zł. Koszt dostawy kurierem mniejszych zamówień to 9,99 zł.

Legalna apteka

Zezwolenie na prowadzenie apteki nr OWIF.8520.1.14.2017 wydane w dniu 1. czerwca 2017 r. przez Wojewódzkiego Inspektora Farmaceutycznego w Opolu.