Portal używa plików cookies, dzięki którym nasz sklep może działać lepiej. Więcej informacji w polityce prywatności

zamknij

Na pamięć i koncentrację

Działanie leków na pamięć i koncentrację

Leki na koncentrację to produkty, których niektórzy używają w celu poprawy pamięci, zwiększenia uważności i koncentracji umysłu, a także zwiększenia poziomu energii i czujności. Istnieje wiele różnych stymulatorów poznawczych. Niektóre z nich to suplementy na pamięć, które są przeznaczone do kuracji stanów takich jak: senność lub narkolepsja, a także do poprawy czujności i koncentracji u osób z zaburzeniami uwagi. Jednak niektórzy zdrowi ludzie używają tych leków, aby poprawić swoje wyniki kognitywne np. podczas nauki do egzaminów. Witaminy na pamięć wzmacniają zdolności poznawcze, poprawiają procesy zachodzące w mózgu. Trzeba pamiętać, że leki na koncentrację i pamięć działają tak długo, jak długo lek pozostaje w organizmie. Należy mieć też na uwadze, że nie wszystkie tabletki na koncentrację mogą być przyjmowane razem z lekami na alergię. Szczegóły dostępne są zawsze w ulotce dołączonej do konkretnego produktu. 

Leki na pamięć i koncentrację

Problemy z pamięcią czy utrzymaniem koncentracji ma chyba każdy z nas. Przecież nie ma człowieka, który by o czymś nie zapomniał. Tym niemniej z biegiem lat coraz bardziej uskarżamy się na ten problem – co związane jest z naturalnym procesem starzenia się naszego organizmu. Zdarza się jednak, że trudności z zapamiętywaniem i utrzymaniem skupienia dotyka ludzi młodych lub w sile wieku. Wpływa na to wiele różnorodnych czynników. Znaczna ich część spowodowana jest tzw. chorobami cywilizacyjnymi. Nazywamy je tak, bo wywołują je czynniki związane z rozwijaniem się naszej zachodniej cywilizacji. Wpływają na to w dużej mierze brak ruchu i niezdrowa dieta. Również rozmaite używki, rzecz jasna, nie sprzyjają temu, by nasze samopoczucie było dobre.

Problemy z koncentracją i pamięcią mogą być wywołane niedostateczną podażą takich elektrolitów jak magnez czy potas, a także niedostatecznym nawodnieniem. Urozmaicenie diety i regularne picie wody może przynieść dobre rezultaty. Dobroczynne bywają też relaks i odprężenie – które łagodzą stres. Nasza pamięć i koncentracja słabnie także wskutek różnorodnych chorób – na przykład cukrzycy, niedoczynność czy nadczynność tarczycy i depresji.

W wielu przypadkach, gdy nie mamy do czynienia z poważnym schorzeniem, pomocne są adaptogeny – na przykład preparaty z ashwagandhą, żeń-szeniem czy różeńcem górskim. Nie zawierają sztucznych substancji, lecz wyłącznie składniki z naturalnych i dobroczynnych surowców roślinnych. A także inne produkty – w tym choćby Neurofog zawierający ekstrakt z bakopy drobnolistnej, która poprawia pamięć, koncentrację oraz wspiera szereg innych funkcji poznawczych.

Suplementy na koncentracje – działanie 

Jeśli chcesz się dowiedzieć jak poprawić koncentrację, to powinieneś zacząć od zrozumienia działania wszelkich leków na pamięć i koncentrację. Duża część takich środków swoje działanie opiera na zwiększeniu przepływu krwi do mózgu, co pozwala na zużycie w iększej ilości tlenu przez organizm. Natomiast niektóre witaminy na pamięć mogą podnosić poziom adrenaliny w organizmie i wywoływać efekty podobne do picia dużych ilości kofeiny, co oznacza, że ludzie mogą pozostać w stanie czuwania przez dłuższy czas.

Z kolei lecytyna na pamięć zwiększa ilość pewnych substancji chemicznych (neurotransmiterów), takich jak dopamina, które są uwalniane w części mózgu związanej z uzależnieniem, co też wpływa korzystnie na podniesienie zdolności skupienia uwagi i podwyższonej koncentracji. Warto również zażywać inne witaminy, które poprawiają funkcjonalność organizmu.

Formy płatności

Bezpieczne i szybkie płatności online gwarantuje system Przelewy 24. Zapłać bezpośrednio przez swój bank, za pomocą blika lub karty.

Możliwości dostawy

Darmowa dostawa przy odbiorze w aptece. Darmowa dostawa kurierem DHL zamówień od 249 zł. Koszt dostawy kurierem mniejszych zamówień to 10,99 zł.

Legalna apteka

Zezwolenie na prowadzenie apteki nr OWIF.8520.1.14.2017 wydane w dniu 1. czerwca 2017 r. przez Wojewódzkiego Inspektora Farmaceutycznego w Opolu.