Na pamięć i koncentrację

Działanie leków na pamięć i koncentrację

Leki na koncentrację to produkty, których niektórzy używają w celu poprawy pamięci, zwiększenia uważności i koncentracji umysłu, a także zwiększenia poziomu energii i czujności. Istnieje wiele różnych stymulatorów poznawczych. Niektóre z nich to suplementy na pamięć, które są przeznaczone do kuracji stanów takich jak: senność lub narkolepsja, a także do poprawy czujności i koncentracji u osób z zaburzeniami uwagi. Jednak niektórzy zdrowi ludzie używają tych leków, aby poprawić swoje wyniki kognitywne np. podczas nauki do egzaminów. Witaminy na pamięć wzmacniają zdolności poznawcze, poprawiają procesy zachodzące w mózgu. Trzeba pamiętać, że leki na koncentrację i pamięć działają tak długo, jak długo lek pozostaje w organizmie. Należy mieć też na uwadze, że nie wszystkie tabletki na koncentrację mogą być przyjmowane razem z lekami na alergię. Szczegóły dostępne są zawsze w ulotce dołączonej do konkretnego produktu. 

Leki na pamięć i koncentrację

Problemy z pamięcią czy utrzymaniem koncentracji ma chyba każdy z nas. Przecież nie ma człowieka, który by o czymś nie zapomniał. Tym niemniej z biegiem lat coraz bardziej uskarżamy się na ten problem – co związane jest z naturalnym procesem starzenia się naszego organizmu. Zdarza się jednak, że trudności z zapamiętywaniem i utrzymaniem skupienia dotyka ludzi młodych lub w sile wieku. Wpływa na to wiele różnorodnych czynników. Znaczna ich część spowodowana jest tzw. chorobami cywilizacyjnymi. Nazywamy je tak, bo wywołują je czynniki związane z rozwijaniem się naszej zachodniej cywilizacji. Wpływają na to w dużej mierze brak ruchu i niezdrowa dieta. Również rozmaite używki, rzecz jasna, nie sprzyjają temu, by nasze samopoczucie było dobre.

Problemy z koncentracją i pamięcią mogą być wywołane niedostateczną podażą takich elektrolitów jak magnez czy potas, a także niedostatecznym nawodnieniem. Urozmaicenie diety i regularne picie wody może przynieść dobre rezultaty. Dobroczynne bywają też relaks i odprężenie – które łagodzą stres. Nasza pamięć i koncentracja słabnie także wskutek różnorodnych chorób – na przykład cukrzycy, niedoczynność czy nadczynność tarczycy i depresji.

W wielu przypadkach, gdy nie mamy do czynienia z poważnym schorzeniem, pomocne są adaptogeny – na przykład preparaty z ashwagandhą, żeń-szeniem czy różeńcem górskim. Nie zawierają sztucznych substancji, lecz wyłącznie składniki z naturalnych i dobroczynnych surowców roślinnych. A także inne produkty – w tym choćby Neurofog zawierający ekstrakt z bakopy drobnolistnej, która poprawia pamięć, koncentrację oraz wspiera szereg innych funkcji poznawczych.

Suplementy na koncentracje – działanie 

Jeśli chcesz się dowiedzieć jak poprawić koncentrację, to powinieneś zacząć od zrozumienia działania wszelkich leków na pamięć i koncentrację. Duża część takich środków swoje działanie opiera na zwiększeniu przepływu krwi do mózgu, co pozwala na zużycie w iększej ilości tlenu przez organizm. Natomiast niektóre witaminy na pamięć mogą podnosić poziom adrenaliny w organizmie i wywoływać efekty podobne do picia dużych ilości kofeiny, co oznacza, że ludzie mogą pozostać w stanie czuwania przez dłuższy czas.

Z kolei lecytyna na pamięć zwiększa ilość pewnych substancji chemicznych (neurotransmiterów), takich jak dopamina, które są uwalniane w części mózgu związanej z uzależnieniem, co też wpływa korzystnie na podniesienie zdolności skupienia uwagi i podwyższonej koncentracji. Warto również zażywać inne witaminy, które poprawiają funkcjonalność organizmu.

Formy płatności

Bezpieczne i szybkie płatności online gwarantuje system PayU. Zapłać bezpośrednio przez swój bank, za pomocą blika lub karty.

Możliwości dostawy

Darmowa dostawa kurierem zamówień od 349 zł.

Legalna apteka

Zezwolenie na prowadzenie apteki nr OWIF.8520.1.14.2017 wydane w dniu 1. czerwca 2017 r. przez Wojewódzkiego Inspektora Farmaceutycznego w Opolu.

webpharm.pl Reviews with ekomi-pl.com