Portal używa plików cookies, dzięki którym nasz sklep może działać lepiej. Więcej informacji w polityce prywatności

zamknij
Kliknij zdjęcie, żeby powiększyć
    IBUM FORTE PURE, syrop na gorączkę u dzieci, ibuprofen, długo ważny po otwarciu, Hasco Zobacz większe
    • IBUM FORTE PURE, syrop na gorączkę u dzieci, ibuprofen, długo ważny po otwarciu, Hasco

    IBUM FORTE PURE, ibuprofen 200 mg/5 ml, zawiesina, bez barwników i aromatów, 100 g

    23,99 zł

    Oceny i opinie klientów

    Ten produkt nie ma jeszcze opinii
    Dostępność:

    Ten produkt nie występuje już w magazynie

    Wysyłka:
    1 do 2 dni
    Koszty dostawy:
    od 11,98
    GLS
    15,98
    Kurier Inpost
    13,98
    GLS Punkt odbioru
    11,98
    DHL punkt odbioru
    13,98
    Paczkomat Inpost
    13,98
    Kurier Inpost płatność u kuriera
    19,98
    Inpost paczkomat
    13,98
    Odbiór w Aptece w Opolu
    bezpłatnie
    Producent:
    Darmowa dostawa od 249 zł

    Ibum Forte Pure to lek przeciw gorączce u dzieci oraz na ból. Ibum PURE ma postać zawiesiny o słodkim smaku. Produkt leczniczy nie jest wzbogacony żadnymi aromatami, barwnikami, ani cukrem - dedykowany dla alergików lub np. jeśli zależy Ci na podawaniu leków bez zbędnych dodatków.

    Jak działa Ibum na ból i gorączkę?

    Zawiesina zaczyna obniżać gorączkę już po 15 minutach. Działanie przeciwgorączkowe i przeciwbólowe utrzymuje się nawet do 8 godzin. Dawka Forte 200 mg ibuprofenu w 5 ml płynu pozwala na podanie dziecku niewielkiej ilości leku. Składnik czynny leku ibuprofen wykazuje również działanie przeciwzapalne. Lek wchłania się w żołądku i w jelicie cienkim. Maksymalne stężenie w osoczu osiągane jest w ciągu 90 minut od podania. Ibuprofen wydalany jest z organizmu z moczem w ciągu 24 godzin od podania ostatniej dawki.


    Ibum Forte dla dzieci - wskazania do stosowania

    • Gorączka różnego pochodzenia, między innymi w przebiegu grypy, przeziębienia lub innych chorób zakaźnych, a także w przebiegu odczynu poszczepiennego.
    • Bóle różnego pochodzenia o nasileniu słabym do umiarkowanego, takie jak:
      • bóle głowy, gardła i mięśni (np. w przebiegu zakażeń wirusowych),
      • bóle zębów, bóle po zabiegach stomatologicznych, bóle na skutek ząbkowania,
      • bóle stawów i kości, na skutek urazów narządu ruchu (np. skręcenia),
      • bóle na skutek urazów tkanek miękkich,
      • bóle pooperacyjne,
      • bóle uszu występujące w stanach zapalnych ucha środkowego.


    Jak stosować lek na gorączkę u dzieci Ibum Forte Pure?

    Do opakowania dołączona jest strzykawka, która pozwoli odmierzyć odpowiednią dawkę zależną od wagi dziecka. Przed użyciem wstrząśnij butelką.

    Dawkowanie należy ustalić na podstawie wagi dziecka. Tabela z dawkowaniem Ibum Forte:

    Wiek dziecka
    (masa ciała dziecka)
    Dawka
    jednorazowa
    Maksymalna
    dawka dobowa
    3-6 miesięcy (5-7,6 kg)
    1,25 ml
    3 razy po 1,25 ml
    6-12 miesięcy (7,7-9 kg)
    1,25 ml
    3-4 razy po 1,25 ml
    1-3 lata (10-15 kg)
    2,5 ml
    3 razy po 2,5 ml
    4-6 lat (16-20 kg)
    3,75 ml
    3 razy po 3,75 ml
    7-9 lat (21-29 kg)
    5 ml (200 mg)
    3 razy po 5 ml
    10-12 lat (30-40 kg)
    7,5 ml (300 mg)
    3 razy po 7,5 ml
    powyżej 40 kg
    7,5-10 ml (300-400 mg)
    3-4 razy po 7,5 ml

    U niemowląt poniżej 6. miesiąca życia lek można podawać tylko po konsultacji z lekarzem.

    Odstęp pomiędzy dawkami powinien wynosić minimum 6 godzin.


    Jak długo można stosować ibuprofen u dzieci?

    Produkt przeznaczony jest do stosowania doraźnego, dlatego jeżeli objawy utrzymują się lub nasilają albo jeśli wystąpią nowe objawy, należy skonsultować się z lekarzem.
    Niemowlęta w wieku 3 - 5 miesięcy: w przypadku nasilenia się objawów lub jeśli objawy utrzymują się dłużej niż 24 godziny należy natychmiast zasięgnąć opinii lekarza.
    Dzieci w wieku powyżej 6 miesięcy, młodzież oraz dorośli: należy zasięgnąć porady lekarza jeśli podawanie produktu leczniczego jest konieczne przez więcej niż 3 dni lub jeśli objawy ulegają nasileniu.


    Ibum Forte Pure - skład

    • składnik czynny - ibuprofen (5 ml zawiesiny zawiera 200 mg ibuprofenu)
    • substancje pomocnicze: maltitol ciekły (E 965), glicerol (E 422), guma ksantan, sacharyna sodowa (E 954), sodu benzoesan (E 211), kwas fumarowy, disodu fosforan dwunastowodny, woda oczyszczona
    • lek bez aromatów, bez barwników, bez cukru
    • słodki smak produktowi nadaje maltitol


    Dodatkowe informacje

    Informacja dla osób chorych na cukrzycę: 5 ml zawiesiny zawiera 1119,00 mg maltitolu, co odpowiada ok. 0,07 wymiennika węglowodanowego.

    W przypadku ospy zalecane jest unikanie leków z ibuprofenem.

    Pojemność butelki: 100 g

    Szczegółowe informacje dotyczące leku Ibum Forte Pure znajdziesz w ulotce dołączonej do opakowania, z którą należy zapoznać się przed podaniem leku.

    Okres ważności produktu po pierwszym otwarciu butelki wynosi 12 miesięcy.



    Opinie

    Oceń i opisz produkt !

    Produkty, które mogą Ci się przydać
    Formy płatności

    Bezpieczne i szybkie płatności online gwarantuje system Przelewy 24. Zapłać bezpośrednio przez swój bank, za pomocą blika lub karty.

    Możliwości dostawy

    Darmowa dostawa przy odbiorze w aptece. Darmowa dostawa kurierem DHL zamówień od 249 zł. Koszt dostawy kurierem mniejszych zamówień to 10,99 zł.

    Legalna apteka

    Zezwolenie na prowadzenie apteki nr OWIF.8520.1.14.2017 wydane w dniu 1. czerwca 2017 r. przez Wojewódzkiego Inspektora Farmaceutycznego w Opolu.