Portal używa plików cookies, dzięki którym nasz sklep może działać lepiej. Więcej informacji w polityce prywatności

zamknij

Ból kręgosłupa

Ból kręgosłupa

Poza tym, że chroni rdzeń kręgowy i nerwy rdzeniowe przed uszkodzeniem kręgosłup stanowi podporę dla całego ciała. Sprawia więc, że możemy sprawnie funkcjonować i wykonywać szereg rozmaitych czynności. Oczywiście wówczas, kiedy nie uskarżamy się na dolegliwości dotyczące pleców. Te niestety często nam doskwierają. Utrudnieniu w poruszaniu się zwykle towarzyszy ból. Co go wywołuje? Na pewno sprzyjają jego wystąpieniu dzisiejsze czasy. W dobie Internetu i nowoczesnych technologii wielu z nas prowadzi siedzący tryb życia. Żyjemy często w biegu, przez co nie mamy zapewnionej odpowiedniej dawki ruchu. W radzeniu sobie z bólem kręgosłupa nie pomaga też stres – z którym zmagamy się na co dzień. Tym niemniej możemy dość wiele zrobić, żeby zadbać o zdrowy kręgosłup i sprawić, by nas tak nie bolał. To ważne, bo w innym wypadku długotrwałe wady postawy przekształcają się w zmiany zwyrodnieniowe. Z wiekiem nasze kości są słabsze, co potęguje ból i stany zapalne, z których rozwijają się przekształcenia degeneracyjne w obrębie kręgosłupa. Ważne jest, żeby zachować ergonomię w pracy i w życiu codziennym. Co istotne, liczy się nie tylko to, jak siedzimy, ale również jak stoimy, chodzimy, biegamy, pływamy czy śpimy. Pozycja podczas snu jest szczególnie ważna, wszak każdej nocy przybieramy ją na przynajmniej kilka godzin. Pomocne w zwalczaniu bólu i dbaniu o dobrą kondycję kręgosłupa jest wykonywanie ćwiczeń – oczywiście powinny być łagodne, najlepiej przeprowadzane pod okiem specjalisty, by nie dochodziło do przeciążeń, które zamiast pomóc, intensyfikowałoby dolegliwość.

Jeżeli jest ona nazbyt dojmująca, wtedy sięgamy po środki przeciwbólowe, przyjmowane zarówno doustnie (pod postacią tabletek), jak i miejscowo (w formie maści czy kremów).

Formy płatności

Bezpieczne i szybkie płatności online gwarantuje system Przelewy 24. Zapłać bezpośrednio przez swój bank, za pomocą blika lub karty.

Możliwości dostawy

Darmowa dostawa przy odbiorze w aptece. Darmowa dostawa kurierem DHL zamówień od 249 zł. Koszt dostawy kurierem mniejszych zamówień to 10,99 zł.

Legalna apteka

Zezwolenie na prowadzenie apteki nr OWIF.8520.1.14.2017 wydane w dniu 1. czerwca 2017 r. przez Wojewódzkiego Inspektora Farmaceutycznego w Opolu.