Portal używa plików cookies, dzięki którym nasz sklep może działać lepiej. Więcej informacji w polityce prywatności

zamknij

Ból oka

Ból oka

Oko jest skomplikowaną i delikatną strukturą. Narażone jest na wiele negatywnych czynników, zarówno zewnętrznych, jak i wewnętrznych. Przed tymi pierwszymi ochronę stanowi powieka. Oczywiście nie jest ona zdolna sprawić, że oczy przestają nas boleć. Ta dolegliwość występuje dziś dość często, ma różny charakter, natężenie i rozmaite źródło. Wyróżniamy mianowicie między innymi dolegliwości bólowe powierzchowne i głębokie. Pierwsze – manifestujące się drapaniem, pieczeniem czy swędzeniem – zdecydowanie łatwiej wyleczyć, przeważnie nie mamy z tym większego kłopotu. Dyskomfort sam mija lub też przyspieszamy ten proces i uśmierzamy ból za sprawą kropli do oczu, które – przykładowo – nawilżają je, gdy są suche i zmęczone. Ten rodzaj bólu pochodzi z powieki, spojówki, rógówki czy nadtwardówki. Z reguły trudniej wyleczyć dolegliwości obejmujące twardówkę, błonę naczyniową czy też oczodół – wówczas ból nazywamy “głębokim”, spowodowany jest na przykład ostrym zamknięciem kąta przesączania.

Źródła bólu upatrujemy zarówno w czynnikach mechanicznych – gdy, przykładowo ciało obce trafia do oka – jak i w alergiach, infekcjach, stanach zapalnych, problemach z zatokami czy migrenach. Oczy bolą także wskutek działania promieni słonecznych, co szczególnie nasilone jest przy światłowstręcie. Najczęściej jednak wywołuje go zmęczenie oczu, co też kryje się pod nazwą astenopii. Dotyka ona znaczny odsetek osób pracujących przy komputerach czy też wysilających wzrok przy słabym oświetleniu. Dolegliwość ta najczęściej współistnieje z bólem głowy.

Formy płatności

Bezpieczne i szybkie płatności online gwarantuje system Przelewy 24. Zapłać bezpośrednio przez swój bank, za pomocą blika lub karty.

Możliwości dostawy

Darmowa dostawa przy odbiorze w aptece. Darmowa dostawa kurierem DHL zamówień od 249 zł. Koszt dostawy kurierem mniejszych zamówień to 10,99 zł.

Legalna apteka

Zezwolenie na prowadzenie apteki nr OWIF.8520.1.14.2017 wydane w dniu 1. czerwca 2017 r. przez Wojewódzkiego Inspektora Farmaceutycznego w Opolu.