Portal używa plików cookies, dzięki którym nasz sklep może działać lepiej. Więcej informacji w polityce prywatności

zamknij

Ból biodra

Ból biodra

Staw biodrowy przenosi ciężar i siłę z tułowia na kończyny. Umożliwia wykonywanie różnorodnych ruchów, w tym przemieszczanie się. Należy do grupy największych stawów w ciele człowieka. Ze względu na swoje funkcje często ulega przeciążeniu i stosunkowo szybko się zużywa. Podatny jest też na uszkodzenia i mikrourazy. Wywołują one ból. Nieraz jest słabszy i radzimy sobie z nim bez pomocy lekarskiej. Przeciążone biodra potrzebują czasu, żeby znów były w pełni sprawne, a ból ustąpił. Wskazany wówczas jest odpoczynek. Ważne jest również to, by nie przeciążać stawu biodrowego i w diecie zawrzeć składniki, które wzmacniają kości. Warto też wspomnieć o wykonywaniu ćwiczeń ułatwiających utrzymanie prawidłowej wagi ciała (aby odciążyć staw biodrowy). Przy czym problem może być poważniejszy, wówczas ból ma swoje źródło w schorzeniu, którego nie można bagatelizować. Należy wtedy przeprowadzić diagnozę obolałego miejsca. Staw pomoże zregenerować ortopeda, który korzysta z nowoczesnego sprzętu medycznego, choćby w trakcie terapii osoczem bogatopłytkowym. 

Na sam ból i obrzęk wywołany stanem zapalnym pomocne są liczne leki przeciwbólowe. Zwykle używa się ich nie przy chronicznych dolegliwościach, lecz przy krótkookresowym bólu spowodowanym urazami mechanicznymi lub pojawieniem się stanów zapalnych. Szybko uśmierzają dolegliwości, ale nie można przekroczyć wymaganej dziennej dawki, a po kilku dniach (określonych w ulotce), gdy ból nie ustępuje, należy udać się z nim do specjalisty.

Wśród analgetyków proponujemy środki o różnej sile działania. Ponadto dzielimy je także na postać, w jakiej są przez nas przyjmowane. I tak wyróżniamy między innymi tabletki (Apap, Ibuprom), saszetki, spraye czy też żele do miejscowego leczenia mięśni oraz stawów. Niektóre leki najlepiej przyswaja się przed jedzeniem. Przed użyciem każdego z nich trzeba zapoznać się z zamieszczoną wraz z nim ulotką.

Formy płatności

Bezpieczne i szybkie płatności online gwarantuje system Przelewy 24. Zapłać bezpośrednio przez swój bank, za pomocą blika lub karty.

Możliwości dostawy

Darmowa dostawa przy odbiorze w aptece. Darmowa dostawa kurierem DHL zamówień od 249 zł. Koszt dostawy kurierem mniejszych zamówień to 9,99 zł.

Legalna apteka

Zezwolenie na prowadzenie apteki nr OWIF.8520.1.14.2017 wydane w dniu 1. czerwca 2017 r. przez Wojewódzkiego Inspektora Farmaceutycznego w Opolu.