Witamina D dla dzieci

Witamina D dla dzieci

Dzieci mają niższą odporność niż dorośli, bo ich układ immunologiczny wciąż się kształtuje. Pomocne w tym są różnorodne związki organiczne, które regulują funkcje fizjologiczne organizmu. Pośród nich bardzo istotną rolę odgrywają tu witaminy. Większość z nich nasze pociechy otrzymują wraz z pokarmem. Jakkolwiek są tutaj wyjątki. Do takich też zaliczamy witaminę D. Owszem, znajduje się w pożywieniu – przede wszystkim w dziko żyjących rybach, na przykład łososiach oraz węgorzach. Najwięcej jednak dostarcza się jej za pośrednictwem promieni słonecznych, które mają kontakt z powierzchnią skóry. Najefektywniej proces ten zachodzi w godz. 12-15 między majem a wrześniem. 

W jesienno-zimowe miesiące warto suplementować witaminę D. Dziecko im staje się starsze, tym potrzebuje jej więcej. Po 12 roku życia dziennie wynosi ono 4000 IU, czyli tyle samo co u osób dorosłych. Związek ten uzupełnia się poprzez stosowanie leków lub preparatów. Niektóre tworzone są specjalnie z myślą o dzieciach – mają bowiem owocowy smak.

Formy płatności

Bezpieczne i szybkie płatności online gwarantuje system PayU. Zapłać bezpośrednio przez swój bank, za pomocą blika lub karty.

Możliwości dostawy

Darmowa dostawa kurierem zamówień od 299 zł.

Legalna apteka

Zezwolenie na prowadzenie apteki nr OWIF.8520.1.14.2017 wydane w dniu 1. czerwca 2017 r. przez Wojewódzkiego Inspektora Farmaceutycznego w Opolu.

webpharm.pl Reviews with ekomi-pl.com