Portal używa plików cookies, dzięki którym nasz sklep może działać lepiej. Więcej informacji w polityce prywatności

zamknij

Napięciowy ból głowy

Napięciowy ból głowy

Ból głowy zaliczany bywa do jednej z wielu chorób kojarzonych z naszymi czasami – chorób cywilizacyjnych. Owszem, i dawniej towarzyszył ludzkości. Jednak teraźniejszość zdecydowanie mu sprzyja i go potęguje. Niewątpliwie wymienić tu należy choćby życie w chronicznym stresie, przesiadywanie przed ekranem telewizora, laptopa czy smartfona, brak ruchu, niedostatek snu oraz długotrwałe przebywanie w hałaśliwym miejscu. Może on mieć bardzo różnorodne pochodzenie. Dzielimy go według rozmaitych kryteriów. Wyróżniamy na przykład ból głowy samoistny oraz wtórny. Pierwszy z nich jest przeważnie typu napięciowego. Lokalizujemy go w różnych miejscach czaszki, na przykład z przodu czy z boku. Ma tępy charakter. Niektóre osoby cierpią na niego sporadycznie, innym doskwiera dłużej, staje się wręcz chroniczny. Nie jest groźny, bo nie ma podłoża chorobowego, za to często sprawia duży dyskomfort, szczególnie wtedy, kiedy przeszkadza nam wykonywać obowiązki domowe czy zawodowe. Czynnikiem, który ma duży wpływ na jego powstawanie, jest stres. Pod jego wpływem organizm produkuje więcej adrenaliny, co wywołuje większe napięcie mięśni i wyczerpanie. 

Najlepszym środkiem zaradczym jest spokój i odpoczynek. Na dłuższą metę dobrze zmienić pewne nawyki – na przykład więcej się ruszać, uprawiać gimnastykę czy też chodzić na spacery po zielonych parkach. Dolegliwość łagodzą również napary ziołowe, na przykład herbatka z kozłka lekarskiego. Kiedy jednak ból jest zbyt mocny – a musimy sprawnie funkcjonować – wtedy sięgamy po środki przeciwbólowe, na przykład Apap.

Formy płatności

Bezpieczne i szybkie płatności online gwarantuje system Przelewy 24. Zapłać bezpośrednio przez swój bank, za pomocą blika lub karty.

Możliwości dostawy

Darmowa dostawa przy odbiorze w aptece. Darmowa dostawa kurierem DHL zamówień od 249 zł. Koszt dostawy kurierem mniejszych zamówień to 9,99 zł.

Legalna apteka

Zezwolenie na prowadzenie apteki nr OWIF.8520.1.14.2017 wydane w dniu 1. czerwca 2017 r. przez Wojewódzkiego Inspektora Farmaceutycznego w Opolu.