Portal używa plików cookies, dzięki którym nasz sklep może działać lepiej. Więcej informacji w polityce prywatności

zamknij

Ból jąder

Ból jąder

Nie ma wielu części ciała, które nie mogłyby boleć. Niektóre narządy, gdy objęte są bólem, wywołują w nas zaniepokojenie. I słusznie, należy bowiem wykluczyć wszystkie poważne schorzenia. Niektóre dolegliwości towarzyszą reprezentantom tylko jednej płci. Tak na przykład jest z bólem jąder, których odpowiednikiem u kobiet są jajniki. Jądra, czyli męskie gonady, spełniają ważne funkcje, są podstawowymi narządami rozrodczymi, stąd też należy mieć pewność, że nic im nie zagraża. Ważne jest to, by w razie niepokojących objawów niezwłocznie udać się do lekarza. Przeprowadzi on wywiad lekarski i wykona niezbędne badania – m.in. USG. 

W niektórych przypadkach nieunikniona jest interwencja chirurgiczna, nieraz błyskawiczna. Odnosi się to na przykład do skrętu jądra, jego przyczepów. Nazwa wywodzi się stąd, że jądra obracają się wokół własnej osi – zmiana ta wywołana jest najczęściej przez gwałtowny ruch, na przykład w trakcie uprawiania sportu. Nie można tego bagatelizować, bo bez w porę wykonanej operacji najpierw z jądra nie odpływa krew, a następnie do niego nie dociera, co też skutkuje jego obumarciem. Ból męskich gonad może też wywołać zapalenie naczyń krwionośnych spowodowanych przez nadmiar przeciwciał IgA. Mówimy wówczas o chorobie Schönleina-Henocha. Wtedy ból często nie jest lokalizowany w samych jądrach, lecz w podbrzuszu.

Zdarza się też, że omawiana dolegliwość ma podłoże wirusowe bądź bakteryjne – wtedy nierzadko występuje zakażenie układu moczowego. Ból może również świadczyć o urazie jądra, w efekcie którego powstaje krwiak. Gdy uszkodzenie jest duże, wymagana jest interwencja chirurgiczna, w innym wypadku ból uśmierzą leki przeciwbólowe.

Formy płatności

Bezpieczne i szybkie płatności online gwarantuje system Przelewy 24. Zapłać bezpośrednio przez swój bank, za pomocą blika lub karty.

Możliwości dostawy

Darmowa dostawa przy odbiorze w aptece. Darmowa dostawa kurierem DHL zamówień od 249 zł. Koszt dostawy kurierem mniejszych zamówień to 9,99 zł.

Legalna apteka

Zezwolenie na prowadzenie apteki nr OWIF.8520.1.14.2017 wydane w dniu 1. czerwca 2017 r. przez Wojewódzkiego Inspektora Farmaceutycznego w Opolu.