Portal używa plików cookies, dzięki którym nasz sklep może działać lepiej. Więcej informacji w polityce prywatności

zamknij

Ból pod lewym żebrem

Ból pod lewym żebrem

Gdy ból pojawia się w lewej części brzucha, często lokalizujemy go pod żebrami. Może mieć związek z zakłóconą pracą przewodu pokarmowego. Na wysokości odcinka lędźwiowego kręgosłupa mieści się trzustka. Raptowny oraz intensywny ból rozlewający się na wysokości trzustki może wskazywać na jej zapalenie. W takim razie należy czym prędzej zwrócić się o pomoc w szpitalu. Dolegliwości bólowe w obrębie trzustki nierzadko są wywoływane nadużywaniem napojów alkoholowych.

Nadto zauważmy, że lewym podżebrzu znajduje się śledziona. Jej ból może świadczyć o powiększeniu organu, wystąpieniu procesów chorobowych czy też o przebytym wysiłku fizycznym. Nie zawsze więc jest to sygnał świadczący o poważnym problemie zdrowotnym – przy czym, rzecz jasna, nigdy nie należy go bagatelizować.

Na odcinek brzucha ulokowany pod żebrami nieraz promieniuje ból z narządów mieszczących się niżej; mamy tu na myśli moczowody, jajowody i jajnik, lnerki oraz dwunastnicę. Niewykluczone też, że może chodzić o uraz mechaniczny, który skutkuje naderwaniem mięśnia czy ścięgna. Wówczas, gdy ból utrudnia nam prawidłowe funkcjonowanie, przyjmujemy analgetyki pod postacią proszków, tabletek, maści bądź żelów.

Formy płatności

Bezpieczne i szybkie płatności online gwarantuje system Przelewy 24. Zapłać bezpośrednio przez swój bank, za pomocą blika lub karty.

Możliwości dostawy

Darmowa dostawa przy odbiorze w aptece. Darmowa dostawa kurierem DHL zamówień od 249 zł. Koszt dostawy kurierem mniejszych zamówień to 10,99 zł.

Legalna apteka

Zezwolenie na prowadzenie apteki nr OWIF.8520.1.14.2017 wydane w dniu 1. czerwca 2017 r. przez Wojewódzkiego Inspektora Farmaceutycznego w Opolu.