Leki przeciwbólowe i przeciwgorączkowe bez recepty

Ból i gorączka to pierwsze objawy wielu schorzeń – w tym przeziębienia i grypy. Zwykle powodują bardzo duży dyskomfort, dlatego na rynku nie brakuje leków mających redukować ich intensywność. Leki na ból i gorączkę to bardzo szeroka grupa produktów różniących się zastosowaną substancją czynną. W zależności od tego, jaki środek jest zawarty w danym preparacie, ma on nieco inne przeznaczenie. Dlatego warto dobrze poznać leki przeciwbólowe i przeciwgorączkowe bez recepty, by w nagłej potrzebie móc zadziałać szybko i skutecznie.

Podkategorie

 • Tabletki przeciwbólowe...

  Tabletki na ból głowy

  Tabletki przeciwbólowe, to jeden z najbardziej znanych środków farmaceutycznych. Proces analgezji, czyli zniesienia odczuwania bólu, to główna zaleta tabletek na ból. Znajdują się niemal w każdej domowej apteczce. Dzieje się tak nie bez przyczyny. Takie środki stosowanie są w różnego rodzaju sytuacjach np. podczas bólu zęba, bólu głowy, mięśni, a także po urazach organizmu. Trzeba jednak pamiętać, żeby rodzaj leków dobierać odpowiednio do typu bólu, który w danym momencie odczuwasz. Celem przyjmowania leków jest poprawa jakości życia. Wszystkie tabletki przeciwbólowe mają potencjalne skutki uboczne, dlatego należy rozważyć zalety ich stosowania w porównaniu z wadami.

 • Saszetki przeciwbólowe...

  Skuteczne saszetki przeciwbólowe

  Wszystkie środki przeciwbólowy wchodzą w interakcję z receptorami w mózgu, które są związane z przyjemnością, nagrodą i bólem. Kiedy dana osoba spożywa np. saszetki przeciwbólowe, zwykle odczuwa podwyższony nastrój, rozluźnioną euforię i złagodzenie bólu - efekty, które poprawia funkcjonowanie organizmu. Trzeba jednak pamiętać o tym, że receptory wyzwalane przez preparaty przeciwbólowe znajdują się w obszarze mózgu, który kontroluje również funkcje automatyczne, takie jak bicie serca i oddychanie. Dlatego należy przestrzegać zażywania odpowiednich dawek. Każde odstępstwo od zaleceń producenta może nieść za sobą niebezpieczne skutki uboczne. Jednak w większości wypadków, np.: podczas bólu głowy, mięśni, zębów lub bólu spowodowanego urazem, leki przeciwbólowe w saszetkach szybko pozwalają złagodzić nieprzyjemne objawy, a pacjent odczuwa ulgę.

 • Tabletki przeciwbólowe...

Środki przeciwbólowe

Ból i gorączka to pierwsze objawy wielu schorzeń – w tym przeziębienia i grypy. Zwykle powodują bardzo duży dyskomfort, dlatego na rynku nie brakuje leków mających redukować ich intensywność. Leki na ból i gorączkę to bardzo szeroka grupa produktów różniących się zastosowaną substancją czynną.

W życiu borykamy się niejednokrotnie z bólem. Ma on rozmaity charakter, zwykle jego nasilenie jest niewielkie i prędko mija. Stanowi dla nas komunikat – bez niego nie bylibyśmy w stanie sprawnie funkcjonować, zwykle informuje nas o zagrożeniu, takie ma też ewolucyjne zadanie. I dlatego też tłumimy go środkami przeciwbólowymi dopiero wtedy, gdy jest to konieczne. Czyli albo kiedy dolegliwość bólowa jest trudna do wytrzymania, albo gdy musimy być w jak najlepszej kondycji. Przede wszystkim używamy nienarkotycznych leków, które dostępne są w każdej aptece, te bowiem, które oparte są na opioidach, wykorzystywane są w szczególnych, często dość ciężkich przypadkach.

Środki przeciwbólowe dostępne bez recepty  zawierają różne substancje czynne, wyróżniamy między innymi medykamenty z paracetamolem (np. Apap) czy ibuprofenem (Ibuprom, Ibum). Które poza tym, że uśmierzają ból, obniżają również gorączkę. Substancje te mają więc podobne działanie i niemal równą skuteczność, przy czym ta druga ma też właściwości przeciwzapalne. Środki te występują w rozmaitej formie, przy czym najpopularniejsze i najłatwiejsze w stosowaniu są tabletki. Kiedy bólowi towarzyszą także inne dolegliwości, które wiążemy z przeziębieniem, wtedy sięgamy po syropy czy roztwory. Kiedy bolą nas mięśnie czy ścięgna – nierzadko stosujemy maść bądź żel przeciwbólowy o działaniu miejscowym. Środki te albo chłodzą bolesne miejsca, albo je rozgrzewają. 

Leki na gorączkę i ból – substancje czynne

Leki na gorączkę i ból działają nieco inaczej w zależności od tego, jaką substancję czynną zawierają. Te można podzielić na dwie grupy. Jakie?

 • W pierwszej mieści się paracetamol. To substancja zmniejszająca wrażliwość receptorów bólowych, a także hamująca syntezę prostaglandyn, a więc pomagająca redukować również gorączkę.

 • Druga to tzw. NLPZ, czyli niesteroidowe leki przeciwzapalne takie jak ibuprofen, naproksen, ketoprofen i kwas acetylosalicylowy. Przeciwdziałają one syntezie prostaglandyn poprzez hamowanie aktywności enzymu cyklooksygenazy (COX). Są to zatem leki przeciwbólowe, przeciwgorączkowe i przeciwzapalne.

Najpopularniejsze substancje czynne to ibuprofen i paracetamol – można je stosować zarówno u dorosłych, jak i u dzieci. Zawiera je wiele popularnych leków - m.in. saszetki przeciwbólowe, które możesz zastosować w przypadku występowania gorączki lub bólu o różnym pochodzeniu i słabym czy też średnim natężeniu.

Leki przeciwgorączkowe i przeciwbólowe w naszej ofercie

W tym dziale znajdziesz popularne leki przeciwgorączkowe i przeciwbólowe bez recepty. Niektóre z nich mają również działanie przeciwzapalne. To środki w formie tabletek i kapsułek, syropów i zawiesin (dedykowanych dzieciom), saszetek do sporządzania roztworu z wodą oraz maści, kremów i żeli do stosowania miejscowego (np. przy bólach stawów). Szeroki wybór sprawia, że na pewno znajdziesz u nas właściwe leki, które wspomogą Twoją walkę z dolegliwościami.

Formy płatności

Bezpieczne i szybkie płatności online gwarantuje system PayU. Zapłać bezpośrednio przez swój bank, za pomocą blika lub karty.

Możliwości dostawy

Darmowa dostawa kurierem zamówień od 349 zł.

Legalna apteka

Zezwolenie na prowadzenie apteki nr OWIF.8520.1.14.2017 wydane w dniu 1. czerwca 2017 r. przez Wojewódzkiego Inspektora Farmaceutycznego w Opolu.

webpharm.pl Reviews with ekomi-pl.com