Portal używa plików cookies, dzięki którym nasz sklep może działać lepiej. Więcej informacji w polityce prywatności

zamknij

Leki przeciwbólowe i przeciwgorączkowe

Ból i gorączka to pierwsze objawy wielu schorzeń – w tym przeziębienia i grypy. Zwykle powodują bardzo duży dyskomfort, dlatego na rynku nie brakuje leków mających redukować ich intensywność. Leki na ból i gorączkę to bardzo szeroka grupa produktów różniących się zastosowaną substancją czynną. W zależności od tego, jaki środek jest zawarty w danym preparacie, ma on nieco inne przeznaczenie. Dlatego warto dobrze poznać leki przeciwbólowe i przeciwgorączkowe bez recepty, by w nagłej potrzebie móc zadziałać szybko i skutecznie.

Podkategorie

 • Tabletki przeciwbólowe...

  Stosowanie tabletek na ból

  Tabletki przeciwbólowe, to jeden z najbardziej znanych środków farmaceutycznych. Proces analgezji, czyli zniesienia odczuwania bólu, to główna zaleta tabletek na ból. Znajdują się niemal w każdej domowej apteczce. Dzieje się tak nie bez przyczyny. Takie środki stosowanie są w różnego rodzaju sytuacjach np. podczas bólu zęba, bólu głowy, mięśni, a także po urazach organizmu. Trzeba jednak pamiętać, żeby rodzaj leków dobierać odpowiednio do typu bólu, który w danym momencie odczuwasz. Celem przyjmowania leków jest poprawa jakości życia. Wszystkie tabletki przeciwbólowe mają potencjalne skutki uboczne, dlatego należy rozważyć zalety ich stosowania w porównaniu z wadami.

 • Saszetki przeciwbólowe...

  Skuteczne saszetki przeciwbólowe

  Wszystkie środki przeciwbólowy wchodzą w interakcję z receptorami w mózgu, które są związane z przyjemnością, nagrodą i bólem. Kiedy dana osoba spożywa np. saszetki przeciwbólowe, zwykle odczuwa podwyższony nastrój, rozluźnioną euforię i złagodzenie bólu - efekty, które poprawia funkcjonowanie organizmu. Trzeba jednak pamiętać o tym, że receptory wyzwalane przez preparaty przeciwbólowe znajdują się w obszarze mózgu, który kontroluje również funkcje automatyczne, takie jak bicie serca i oddychanie. Dlatego należy przestrzegać zażywania odpowiednich dawek. Każde odstępstwo od zaleceń producenta może nieść za sobą niebezpieczne skutki uboczne. Jednak w większości wypadków, np.: podczas bólu głowy, mięśni, zębów lub bólu spowodowanego urazem, leki przeciwbólowe w saszetkach szybko pozwalają złagodzić nieprzyjemne objawy, a pacjent odczuwa ulgę.

 • Tabletki przeciwbólowe...

Środki przeciwbólowe

Ból i gorączka to pierwsze objawy wielu schorzeń – w tym przeziębienia i grypy. Zwykle powodują bardzo duży dyskomfort, dlatego na rynku nie brakuje leków mających redukować ich intensywność. Leki na ból i gorączkę to bardzo szeroka grupa produktów różniących się zastosowaną substancją czynną.

W życiu borykamy się niejednokrotnie z bólem. Ma on rozmaity charakter, zwykle jego nasilenie jest niewielkie i prędko mija. Stanowi dla nas komunikat – bez niego nie bylibyśmy w stanie sprawnie funkcjonować, zwykle informuje nas o zagrożeniu, takie ma też ewolucyjne zadanie. I dlatego też tłumimy go środkami przeciwbólowymi dopiero wtedy, gdy jest to konieczne. Czyli albo kiedy dolegliwość bólowa jest trudna do wytrzymania, albo gdy musimy być w jak najlepszej kondycji. Przede wszystkim używamy nienarkotycznych leków, które dostępne są w każdej aptece, te bowiem, które oparte są na opioidach, wykorzystywane są w szczególnych, często dość ciężkich przypadkach.

Środki przeciwbólowe dostępne bez recepty  zawierają różne substancje czynne, wyróżniamy między innymi medykamenty z paracetamolem (np. Apap) czy ibuprofenem (Ibuprom, Ibum). Które poza tym, że uśmierzają ból, obniżają również gorączkę. Substancje te mają więc podobne działanie i niemal równą skuteczność, przy czym ta druga ma też właściwości przeciwzapalne. Środki te występują w rozmaitej formie, przy czym najpopularniejsze i najłatwiejsze w stosowaniu są tabletki. Kiedy bólowi towarzyszą także inne dolegliwości, które wiążemy z przeziębieniem, wtedy sięgamy po syropy czy roztwory. Kiedy bolą nas mięśnie czy ścięgna – nierzadko stosujemy maść bądź żel przeciwbólowy o działaniu miejscowym. Środki te albo chłodzą bolesne miejsca, albo je rozgrzewają. 

Leki na gorączkę i ból – substancje czynne

Leki na gorączkę i ból działają nieco inaczej w zależności od tego, jaką substancję czynną zawierają. Te można podzielić na dwie grupy. Jakie?

 • W pierwszej mieści się paracetamol. To substancja zmniejszająca wrażliwość receptorów bólowych, a także hamująca syntezę prostaglandyn, a więc pomagająca redukować również gorączkę.

 • Druga to tzw. NLPZ, czyli niesteroidowe leki przeciwzapalne takie jak ibuprofen, naproksen, ketoprofen i kwas acetylosalicylowy. Przeciwdziałają one syntezie prostaglandyn poprzez hamowanie aktywności enzymu cyklooksygenazy (COX). Są to zatem leki przeciwbólowe, przeciwgorączkowe i przeciwzapalne.

Najpopularniejsze substancje czynne to ibuprofen i paracetamol – można je stosować zarówno u dorosłych, jak i u dzieci. Zawiera je wiele popularnych leków - m.in. saszetki przeciwbólowe, które możesz zastosować w przypadku występowania gorączki lub bólu o różnym pochodzeniu i słabym czy też średnim natężeniu.

Leki przeciwgorączkowe i przeciwbólowe w naszej ofercie

W tym dziale znajdziesz popularne leki przeciwgorączkowe i przeciwbólowe bez recepty. Niektóre z nich mają również działanie przeciwzapalne. To środki w formie tabletek i kapsułek, syropów i zawiesin (dedykowanych dzieciom), saszetek do sporządzania roztworu z wodą oraz maści, kremów i żeli do stosowania miejscowego (np. przy bólach stawów). Szeroki wybór sprawia, że na pewno znajdziesz u nas właściwe leki, które wspomogą Twoją walkę z dolegliwościami.

Formy płatności

Bezpieczne i szybkie płatności online gwarantuje system Przelewy 24. Zapłać bezpośrednio przez swój bank, za pomocą blika lub karty.

Możliwości dostawy

Darmowa dostawa przy odbiorze w aptece. Darmowa dostawa kurierem DHL zamówień od 249 zł. Koszt dostawy kurierem mniejszych zamówień to 10,99 zł.

Legalna apteka

Zezwolenie na prowadzenie apteki nr OWIF.8520.1.14.2017 wydane w dniu 1. czerwca 2017 r. przez Wojewódzkiego Inspektora Farmaceutycznego w Opolu.