Portal używa plików cookies, dzięki którym nasz sklep może działać lepiej. Więcej informacji w polityce prywatności

zamknij

Ból głowy i oczu

Ból głowy i oczu

Ból głowy należy do najczęstszych dolegliwości, z jakimi musimy się mierzyć. Jego powstawaniu niewątpliwie sprzyjają współczesne czasy – wypełnione hałasem, elektroniką i pośpiechem. Stąd też uważa się go za przypadłość cywilizacyjną, jak wiele innych niedomagań. Przy czym może mieć bardzo różne pochodzenie, a nieraz bardzo trudno ustalić jego etiologię. Pomocne w tym są niektóre kategorie. I tak wyróżniamy ból samoistny, którego nie wywołują choroby, a niejako bierze się sam z siebie. A także ból wtórny, którego podłoże znajduje się w którymś ze schorzeń. Dolegliwość ma także różny charakter i nasilenie (ostry, tępy, chroniczny, krótkotrwały itd.). Nierzadko w diagnozie pomocne jest ulokowanie miejsca, z którego promieniuje oraz określenie współistniejących z  nim objawów. Zdarza się, że ból obejmuje także oczy, czemu towarzyszy nieraz łzawienie i zaczerwienienie spojówek. O jakim problemie możemy wówczas mówić? I to nie jest takie oczywiste. Przy czym możemy podejrzewać przynajmniej kilka. Często chodzi o przemęczenie wynikłe ze stresu, długotrwałego przebywania w pozycji siedzącej, przesiadywania przed ekranem laptopa czy smartfona, a także niedobór snu i nadmiar stresu. Głowa i oczy zwykle bolą też w przypadku zapalenia zatok czy uczulenia na pyłki. Przyczyny nierzadko należy upatrywać w samoistnych bólach głowy w rodzaju migreny czy bólów klasterowych o wciąż niejasnej genezie. Gdy mamy migrenę, ból oczu towarzyszy jej przeważnie przy wystąpieniu aury migrenowej.

Ból głowy i oczu wywołują także choroby tych drugich. Są to na przykład częste objawy jaskry, a dolegliwość spowodowana jest wzrostem ciśnienia w oku. Schorzenia tego nie leczy się domowymi sposobami, lecz należy udać się do okulisty. Co więcej całkowite wyleczenie schorzenia nie jest możliwe – za to na wczesnym etapie stosuje się środki hamujące jego rozwój. Nieraz zaleca się przeprowadzenie zabiegu chirurgicznego.

Ból głowy i oczu redukują niektóre napary ziołowe – choćby z mięty, melisy czy kozłka lekarskiego, które delikatnie obniżają napięcie mięśni. Wskazany jest również odpoczynek, unikanie światła słonecznego oraz hałasu (w przypadku migreny także mocnych bodźców zapachowych) – kiedy zaś nie możemy sobie pozwolić na relaks, bo na przykład musimy wykonać obowiązki służbowe czy domowe, wtedy sięgamy po leki przeciwbólowe, na przykład Apap czy Polopirynę. Kiedy oczy są dodatkowo suche i zaczerwienione, warto sięgnąć po krople nawilżające.

Formy płatności

Bezpieczne i szybkie płatności online gwarantuje system Przelewy 24. Zapłać bezpośrednio przez swój bank, za pomocą blika lub karty.

Możliwości dostawy

Darmowa dostawa przy odbiorze w aptece. Darmowa dostawa kurierem DHL zamówień od 249 zł. Koszt dostawy kurierem mniejszych zamówień to 10,99 zł.

Legalna apteka

Zezwolenie na prowadzenie apteki nr OWIF.8520.1.14.2017 wydane w dniu 1. czerwca 2017 r. przez Wojewódzkiego Inspektora Farmaceutycznego w Opolu.