Na niedobór żelaza

Na niedobór żelaza

Codziennie przyswajamy z pokarmem różnorodne maleńkie substancje. Liczy się je w setkach. Wśród nich są także ważne minerały. Są niezbędne do tego, by procesy fizjologiczne przebiegały prawidłowo w naszym organizmie. Co istotne, sam nie potrafi ich syntetyzować. Stąd też należy je przyjmować wraz z pokarmem. Wyróżniamy żelazo hemowe oraz niehemowe. Pierwsze jest zdecydowanie lepiej przyswajalne przez nasze komórki. Zawierają go przede wszystkim produkty pochodzenia zwierzęcego – na przykład czerwone mięso czy wątróbka. Gorzej absorbowane jest żelazo pochodzące z roślin, na przykład ze szpinaku – choć również stanowi pewną część codziennej wymaganej dawki żelaza. 

Niedobór żelaza w dłuższej konsekwencji skutkuje anemią, z którą wiąże się szereg dolegliwości, jak choćby: bóle i zawroty głowy, szybka męczliwość, duszności czy tachykardia.

Zapotrzebowanie na żelazo różni się w zależności od wieku, kondycji, aktywności fizycznej czy również ze względu na ciążę. Kobiety ciężarne oraz karmiące powinny przyjmować więcej żelaza – co odnosi się także do innych minerałów, elektrolitów oraz witamin – a także sportowcy czy ludzie stosujący dietę wegetariańską zaleca się suplementowanie żelaza pod postacią tabletek bądź kapsułek Chela Ferr Forte (wzbogaconych o witaminy z grupy B).

Formy płatności

Bezpieczne i szybkie płatności online gwarantuje system PayU. Zapłać bezpośrednio przez swój bank, za pomocą blika lub karty.

Możliwości dostawy

Darmowa dostawa kurierem zamówień od 349 zł.

Legalna apteka

Zezwolenie na prowadzenie apteki nr OWIF.8520.1.14.2017 wydane w dniu 1. czerwca 2017 r. przez Wojewódzkiego Inspektora Farmaceutycznego w Opolu.

webpharm.pl Reviews with ekomi-pl.com