Portal używa plików cookies, dzięki którym nasz sklep może działać lepiej. Więcej informacji w polityce prywatności

zamknij

Leki i suplementy na cholesterol

Suplementy zmniejszające cholesterol

Cholesterol to dość podstępny związek z grupy lipidów. Jest on wytwarzany przez wątrobę i niezbędny do funkcjonowania organizmu, ponieważ bierze udział m.in. w syntezie witaminy D czy niektórych hormonów. W organizmie łączy się z białkami, tworząc lipoproteiny – przede wszystkim LDL, czyli tzw. zły cholesterol oraz HDL nazywany dobrym cholesterolem. Zbyt wysoki poziom LDL będący najczęściej następstwem nieprawidłowej diety i stylu życia zagraża naczyniom krwionośnym, mogąc prowadzić do miażdżycy. Suplementy na cholesterol mogą pomóc obniżyć jego poziom.

Leki i suplementy na obniżenie cholesterolu – pomoc dla układu krążenia

Dieta i ruch to najlepsze środki zapobiegawcze przed miażdżycą, ale wspomóc profilaktykę mogą również suplementy i leki na obniżenie cholesterolu. Lekarz może przepisać pacjentowi leki na cholesterol na receptę. Jakie składniki aktywne można w nich znaleźć?

  • Statyny często okazują się skuteczne w zwalczaniu cholesterolu, ale mogą wywoływać niepożądane skutki uboczne. Dlatego coraz częściej stosuje się też leki na cholesterol nowej generacji bez statyn.
  • Alternatywą są zioła na obniżenie cholesterolu i inne substancje roślinne np. wyciągi z karczocha, czosnku lub ostropestu.
  • Szczególną popularnością cieszą się również środki z kwasami omega-3, które wspierają pracę całego układu krążenia i pomagają wpływać na obniżenie cholesterolu.
  • Suplementy i leki na cholesterol bez recepty mogą też zawierać kwas foliowy czy witaminy z grupy B pomagające wzmacniać naczynia. Niekiedy można też znaleźć w nich chrom, który wspomaga procesy metaboliczne w organizmie.

Tabletki na cholesterol – nasza oferta

W ofercie Przyjaznej Apteki znajdują się różnorodne suplementy i leki zmniejszające cholesterol – przede wszystkim w wygodnej formie tabletek i kapsułek. Proponujemy preparaty niewymagające recepty od lekarza, które wspomagają pracę całego układu krwionośnego, takie jak tabletki na poprawę krążenia, przeznaczone dla każdego, kto pragnie zadbać o jego kondycję.

Formy płatności

Bezpieczne i szybkie płatności online gwarantuje system Przelewy 24. Zapłać bezpośrednio przez swój bank, za pomocą blika lub karty.

Możliwości dostawy

Darmowa dostawa przy odbiorze w aptece. Darmowa dostawa kurierem DHL zamówień od 249 zł. Koszt dostawy kurierem mniejszych zamówień to 10,99 zł.

Legalna apteka

Zezwolenie na prowadzenie apteki nr OWIF.8520.1.14.2017 wydane w dniu 1. czerwca 2017 r. przez Wojewódzkiego Inspektora Farmaceutycznego w Opolu.