Leki i suplementy na cholesterol

Suplementy zmniejszające cholesterol

Cholesterol to dość podstępny związek z grupy lipidów. Jest on wytwarzany przez wątrobę i niezbędny do funkcjonowania organizmu, ponieważ bierze udział m.in. w syntezie witaminy D czy niektórych hormonów. W organizmie łączy się z białkami, tworząc lipoproteiny – przede wszystkim LDL, czyli tzw. zły cholesterol oraz HDL nazywany dobrym cholesterolem. Zbyt wysoki poziom LDL będący najczęściej następstwem nieprawidłowej diety i stylu życia zagraża naczyniom krwionośnym, mogąc prowadzić do miażdżycy. Suplementy na cholesterol mogą pomóc obniżyć jego poziom.

Leki na cholesterol

Przed laty rozpętała się nagonka na cholesterol. Wynikało to z nadgorliwości pewnych – niestety wówczas wiodących – środowisk lekarskich. Cholesterol stał się jak gdyby czarownicą naszych czasów. Upatrywano w nim źródła wielu problemów zdrowotnych. Tymczasem potem wyjaśniło się, że cholesterol sam w sobie nie jest zły – co więcej, jest niezbędny do tego, aby nasz organizm prawidłowo funkcjonował (np. bierze udział przy wytwarzaniu hormonów) i abyśmy byli wydolni fizycznie i psychicznie. Lipidy te zawierają się jedynie w pokarmie pochodzenia zwierzęcego, na przykład w jajach. Zdolność do wytwarzania cholesterolu ma także nasz organizm. Problem pojawia się dopiero wtedy, gdy jego stężenie we krwi jest zbyt duże, czyli przekracza normy ustalone przez WHO, które stoją na poziomie 200 mg/dl. Co może do tego prowadzić? Otóż na poziom cholesterolu we krwi wpływa wiele czynników. Nie jest obojętny oczywiście tryb życia i związane z nim przypadłości, takie choćby jak nadwaga czy otyłość. Najlepiej przeciwdziałać mu poprzez prewencję, ale nie zawsze jest to możliwe – bo wysoki cholesterol może też mieć podłoże genetyczne. Kiedy dolegliwość nie jest bardzo poważna – pomocne okazują się leki bez recepty, które bazują na naturalnych składnikach o działaniu regulujących poziom stężenia cholesterolu we krwi.

Leki i suplementy na obniżenie cholesterolu – pomoc dla układu krążenia

Dieta i ruch to najlepsze środki zapobiegawcze przed miażdżycą, ale wspomóc profilaktykę mogą również suplementy i leki na obniżenie cholesterolu. Lekarz może przepisać pacjentowi leki na cholesterol na receptę. Jakie składniki aktywne można w nich znaleźć?

  • Statyny często okazują się skuteczne w zwalczaniu cholesterolu, ale mogą wywoływać niepożądane skutki uboczne. Dlatego coraz częściej stosuje się też leki na cholesterol nowej generacji bez statyn.
  • Alternatywą są zioła na obniżenie cholesterolu i inne substancje roślinne np. wyciągi z karczocha, czosnku lub ostropestu.
  • Szczególną popularnością cieszą się również środki z kwasami omega-3, które wspierają pracę całego układu krążenia i pomagają wpływać na obniżenie cholesterolu.
  • Suplementy i leki na cholesterol bez recepty mogą też zawierać kwas foliowy czy witaminy z grupy B pomagające wzmacniać naczynia. Niekiedy można też znaleźć w nich chrom, który wspomaga procesy metaboliczne w organizmie.

Tabletki na cholesterol – nasza oferta

W ofercie Przyjaznej Apteki znajdują się różnorodne suplementy i leki zmniejszające cholesterol – przede wszystkim w wygodnej formie tabletek i kapsułek. Proponujemy preparaty niewymagające recepty od lekarza, które wspomagają pracę całego układu krwionośnego, takie jak tabletki na poprawę krążenia, przeznaczone dla każdego, kto pragnie zadbać o jego kondycję.

Formy płatności

Bezpieczne i szybkie płatności online gwarantuje system PayU. Zapłać bezpośrednio przez swój bank, za pomocą blika lub karty.

Możliwości dostawy

Darmowa dostawa kurierem zamówień od 299 zł.

Legalna apteka

Zezwolenie na prowadzenie apteki nr OWIF.8520.1.14.2017 wydane w dniu 1. czerwca 2017 r. przez Wojewódzkiego Inspektora Farmaceutycznego w Opolu.

webpharm.pl Reviews with ekomi-pl.com