Portal używa plików cookies, dzięki którym nasz sklep może działać lepiej. Więcej informacji w polityce prywatności

zamknij

Ból w pachwinach

Ból w pachwinach

Pachwiny ze względu na swoje funkcje i położenie narażone są na rozmaite urazy. Przeważnie dotykają one sportowców, choć zdarza się, że również inne osoby wskutek gwałtownego ruchu doznają kontuzji w obrębie tych części ciała. Najczęściej więc ból w rzeczonym rejonie świadczy o urazie mechanicznym obejmującym okoliczne mięśnie czy też ścięgna. Wtedy nie ma większych powodów do niepokoju, przy mikrourazach zwykle nie trzeba nic robić, poważniejsze uszkodzenia wymagają leczenia, w tym nieraz również chirurgicznego. Kiedy dolegliwości bólowe są dojmujące, wtedy zaleca się stosowanie leków przeciwbólowych i przeciwzapalnych – te podaje się w formie maści, kremów czy tabletek.

Zdarzają się jednak sytuacje, kiedy owa boleść ma zgoła inne podłoże. Bywa, że odczuwamy w pachwinach ból, chociaż one same są nienaruszone i nic z ich strony nam nie dolega. Ma to miejsce wówczas, gdy na pachwiny promieniują boleści ze strony jamy brzusznej (w podbrzuszu mieści się jelito cienkie i grube) czy też układu moczowo-płciowego. W drugim przypadku nieco inne schorzenia dotykają mężczyzn, a inne – kobiet. Obie płcie narażone są na kamienie nerkowe (choć częściej na przypadłość uskarżają się mężczyźni). Ta choroba jak i inne związane z narządami rodnymi manifestuje się zwykle szeregiem innych dolegliwości, wiele z nich ma charakter dyzuryczny, czyli sprawiają trudności w oddawaniu moczu.

Aby dowiedzieć się, co sygnalizuje ból w pachwinach – i wykluczamy uraz mechaniczny – należy udać się do lekarza, który zleci wykonanie badań laboratoryjnych czy też obrazowych.

Formy płatności

Bezpieczne i szybkie płatności online gwarantuje system Przelewy 24. Zapłać bezpośrednio przez swój bank, za pomocą blika lub karty.

Możliwości dostawy

Darmowa dostawa przy odbiorze w aptece. Darmowa dostawa kurierem DHL zamówień od 249 zł. Koszt dostawy kurierem mniejszych zamówień to 10,99 zł.

Legalna apteka

Zezwolenie na prowadzenie apteki nr OWIF.8520.1.14.2017 wydane w dniu 1. czerwca 2017 r. przez Wojewódzkiego Inspektora Farmaceutycznego w Opolu.