Leki dla kobiet w ciąży

Bezpieczne leki i suplementy dla kobiet w ciąży oraz planujących ciążę

Starasz się o dziecko lub już jesteś w ciąży? Jeśli tak, to musisz w sposób szczególny troszczyć się o swoje zdrowie. Mogą Ci w tym pomóc produkty dla kobiet w ciąży dostępne w aptekach bez recepty. Kiedy sięgnąć po takie preparaty oraz co dokładnie zawierają one w swoich składach?

Leki dla kobiet w ciąży

Gdy kobieta zachodzi w ciążę, w jej ciele zachodzą dość gwałtowne zmiany, przy czym ma to przebieg stopniowy. Wśród tych istotniejszych warto wymienić zwiększoną produkcję hormonów, w tym między innymi progesteronu i estrogenów. Wyzwalają się także hormony, które kojarzone są wyłącznie z ciążą, należy do nich choćby gonadotropina kosmówkowa (nazywana “najważniejszym ciążowym hormonem”). Są one konieczne do utrzymania ciąży. Jakkolwiek wywołują rozmaite dolegliwości – w tym np. nudności (zwłaszcza te poranne) czy dolegliwości żołądkowe. Powiększają się także piersi, które stają się tkliwe i obrzmiałe. Ze zmianami organicznymi powiązane są także zmiany w obrębie psychiki, pojawia się na przykład wahliwość nastroju oraz nietypowe zachcianki kulinarne.

Istotne jest, by brzemienna kobieta prowadziła zdrowy tryb życia. Dużą w tym rolę odgrywa różnorodna dieta. Wsparciem dla przyszłej mamy powinni być jej bliscy. Ponadto w wielu przypadkach pomocne okazują się niektóre leki i preparaty. Przy czym należy pamiętać, że ich stosowanie powinno odbywać się pod nadzorem lekarza prowadzącego ciążę. Wśród leków są i takie, których przyjmowania odradza się kobietom w ciąży, gdyż mogłoby to zaszkodzić rozwojowi dziecka lub zdrowiu brzemiennej. Istnieje też zupełnie inna kategoria produktów – mianowicie te, które wytwarzane są z myślą o przyszłych mamach oraz kobietach karmiących. Przeważnie zawierają one niezbędne witaminy i minerały.

Dlaczego witaminy dla kobiet planujących ciążę są tak ważne?

Być może zastanawiasz się, dlaczego starając się o dziecko powinnaś w sposób szczególny troszczyć się o swoje zdrowie. Jak się okazuje, organizm kobiety musi być odpowiednio przygotowany na trudy tego okresu, stąd też lekarze często polecają witaminy dla kobiet planujących ciążę, wśród których szczególnie ważne są preparaty zawierające kwas foliowy. Jest on niezbędny dla prawidłowego rozwoju układu nerwowego dziecka i w praktyce zawierają go również suplementy dla kobiet w ciąży (układ nerwowy płodu rozwija się w pierwszych tygodniach od zapłodnienia).

Jak dawkować leki dla kobiet w ciąży?

W tym czasie nawet pozornie bezpieczne preparaty mogą okazać się szkodliwe. Dlatego też leki i produkty dla kobiet w ciąży trzeba przyjmować rozważnie, najlepiej pod kontrolą lekarską. Podobnie warto postępować też po urodzeniu dziecka. W tym czasie dostępne są bowiem witaminy dla karmiących, także zawierające odpowiednio dobrane składniki odżywcze.

W tym czasie zadbaj dodatkowo o bezpieczną pielęgnację, w czym mogą Ci pomóc dermokosmetyki apteczne.

Formy płatności

Bezpieczne i szybkie płatności online gwarantuje system PayU. Zapłać bezpośrednio przez swój bank, za pomocą blika lub karty.

Możliwości dostawy

Darmowa dostawa kurierem zamówień od 349 zł.

Legalna apteka

Zezwolenie na prowadzenie apteki nr OWIF.8520.1.14.2017 wydane w dniu 1. czerwca 2017 r. przez Wojewódzkiego Inspektora Farmaceutycznego w Opolu.

webpharm.pl Reviews with ekomi-pl.com