Leki na stres

Tabletki na uspokojenie bez recepty

Stres to niestety codzienność we współczesnym świecie. Szybkie tempo życia i natłok obowiązków mogą paraliżować i utrudniać codzienne funkcjonowanie. Co prawda stres niekiedy może działać motywująco i pobudzająco, jednak częściej jest destrukcyjny i negatywnie wpływa na organizm. Dlatego coraz więcej osób poszukuje skutecznych sposobów na nerwy. Odpowiedzią mogą być tabletki na uspokojenie bez recepty.

Leki na stres i nerwy bez recepty

Dużą bolączką naszych czasów są choroby cywilizacyjne. Stanowią one niejako skutek ubocznym wysoko rozwijających się technologii. Owszem, pod wieloma względami żyje nam się łatwiej nawet niż naszym rodzicom. Niemniej pewną cenę musimy za to zapłacić. Wielu z nas uskarża się więc na nadmierny stres. Ważne, by się mu przeciwstawić, gdyż generuje wiele bardzo różnych dolegliwości. Oczywiście należy przy tym pamiętać, że w niewielkich, odpowiednich do sytuacji dawkach jest on konieczny. Motywuje nas bowiem do działania, także w chwili zagrożenia. Niemniej obecnie jest go zbyt dużo i pojawia się w momentach zupełnie nieadekwatnych. Kiedy się denerwujemy, nasz organizm wytwarza tzw. hormony stresu, które wywołują zmiany w całym ustroju. W efekcie pocimy się, szybciej bije nam serce – ale także jesteśmy bardziej skoncentrowani, a nasze mięśnie pobudzają się do działania. 

Jakkolwiek długotrwały stres – któremu nie próbujemy zaradzić – sprawia, że przeładowany nim organizm zaczyna się buntować. Wtedy to nawet w chwilach względnego spokoju towarzyszą nam przykre objawy. Mogą one pochodzić ze strony wszystkich układów. Boli nas głowa, brzuch, mamy problemy trawienne, pojawia się swędzenie skóry, ogólne zmęczenie itd. Nierzadko szereg rozmaitych objawów somatycznych świadczy o problemach natury psychicznej. Wykluczenie schorzeń organicznych pozwala zdiagnozować nerwicę. Najlepiej leczy się ją poprzez psychoterapię, która bywa wspomagana farmakoterapią. Kiedy chcemy doraźnie zredukować objawy stresu – wtedy sięgamy po preparaty apteczne dostępne bez recepty, a do takich zaliczymy między innymi kapsułki Persen Forte, pomagające uspokoić nerwy czy dla bardziej aktywnych osób – saszetki Natura Mix Advanced.

Co zawierają tabletki na stres?

Stres to reakcja organizmu na wydarzenia zaburzające jego równowagę. Mogą go wywoływać zarówno czynniki fizyczne, jak i społeczne. Reakcja organizmu na stres jest różna – zazwyczaj jednak powoduje on napięcie, paraliż, demotywację i dezorganizację działań. Przy długotrwałej ekspozycji na stresory często pojawiają się też problemy z koncentracją i zasypianiem. Co prawda tabletki na nerwy nie rozwiążą wszystkich Twoich problemów, ale mogą pomóc poradzić sobie w stresowych sytuacjach oraz ograniczyć napięcie po ciężkim dniu, ułatwiając relaks i regenerację podczas snu. Bez recepty najczęściej dostępne są ziołowe leki uspokajające zawierające takie składniki jak:

  • melisa,

  • lawenda,

  • różeniec górski (Rhodiola Rosea),

  • ashwagandha,

  • szafran.

Tego typu produkty często są też wzbogacone witaminami z grupy B, minerałami i innymi substancjami, które wspomagają prawidłową pracę układu nerwowego odpowiedzialnego m.in. za reakcję organizmu na stres.

Formy płatności

Bezpieczne i szybkie płatności online gwarantuje system PayU. Zapłać bezpośrednio przez swój bank, za pomocą blika lub karty.

Możliwości dostawy

Darmowa dostawa kurierem zamówień od 299 zł.

Legalna apteka

Zezwolenie na prowadzenie apteki nr OWIF.8520.1.14.2017 wydane w dniu 1. czerwca 2017 r. przez Wojewódzkiego Inspektora Farmaceutycznego w Opolu.

webpharm.pl Reviews with ekomi-pl.com