Portal używa plików cookies, dzięki którym nasz sklep może działać lepiej. Więcej informacji w polityce prywatności

zamknij

Ból wątroby

Ból wątroby

Składająca się z dwóch płatów, zbudowana z hepatocytów wątroba jest bardzo ważnym dla człowieka organem. Właściwie dotyczy to również innych narządów, bez których nie moglibyśmy sprawnie funkcjonować. Niemniej ona zasługuje na szczególną troskę. Spoczywają bowiem na niej ważne zadania. Najważniejsze to funkcje filtrujące oraz wytwarzanie żółci, która bierze udział w trawieniu tłuszczy. Wątroba usuwa z organizmu toksyny oraz szkodliwe produkty uboczne przemiany materii. 

Stąd też ból w okolicy wątroby słusznie wywołuje w nas zaniepokojenie, może bowiem świadczyć o poważnych zmianach chorobowych zachodzących w jej obrębie. Nadmieńmy, że sama wątroba nie może przysparzać nam boleści, bo też brakuje w niej nerwów czuciowych. To, co odbieramy za ból wątroby, w rzeczywistości odnosi się do tkanek czy organów, które leżą blisko niej. Wskutek schorzenia wątroba rośnie, przez co napiera na sąsiednie części naszego organizmu. Często odpowiada za to nadużywanie alkoholu i spożywanie niezdrowego jedzenia (szczególnie tego tłustego), brak aktywności fizycznej, oczywiście, tylko potęguje niepożądane zmiany. Wątroba ma wprawdzie duże zdolności regeneracyjne, niemniej jeżeli przez lata ją zaniedbujemy, w końcu się buntuje. W efekcie możemy się uskarżać na jej marskość bądź stłuszczenie. Poważnym przypadłościom poza bólem towarzyszą także inne objawy, jak choćby osłabienie czy stany podgorączkowe. Ból w okolicach wątroby nieraz świadczy też o żółtaczce, czyli zakażeniu wirusowym, które dotyka osoby po zjedzeniu zatrutego pokarmu.

W łagodzeniu bólu oraz innych objawów ze strony wątroby pomocne bywają leki oparte na ziołach, których zadaniem jest wspomaganie trawienia oraz regeneracja wątroby. 

Zauważmy jeszcze, że najczęściej dolegliwości bólowe lokalizowane w okolicach wątroby spowodowane są czynnikami nieorganicznymi – przede wszystkim stresem. W takim wypadku nieraz lekarze zalecają przyjmowanie leków uspokajających i spożywanie herbatek o podobnym, choć zwykle łagodniejszym działaniu.

Formy płatności

Bezpieczne i szybkie płatności online gwarantuje system Przelewy 24. Zapłać bezpośrednio przez swój bank, za pomocą blika lub karty.

Możliwości dostawy

Darmowa dostawa przy odbiorze w aptece. Darmowa dostawa kurierem DHL zamówień od 249 zł. Koszt dostawy kurierem mniejszych zamówień to 9,99 zł.

Legalna apteka

Zezwolenie na prowadzenie apteki nr OWIF.8520.1.14.2017 wydane w dniu 1. czerwca 2017 r. przez Wojewódzkiego Inspektora Farmaceutycznego w Opolu.