Portal używa plików cookies, dzięki którym nasz sklep może działać lepiej. Więcej informacji w polityce prywatności

zamknij

Ból podbrzusza

Ból podbrzusza

Ból w dole brzucha (czyli w podbrzuszu) ma bardzo różne przyczyny. Rozmaicie go także charakteryzujemy, doskwiera nam bowiem ból tępy, ostry czy też rwący. Kiedy występuje nagle i jest bardzo bolesny, wtedy szybko należy zgłosić się do szpitala, może go wywoływać na przykład zapalenie wyrostka robaczkowego. Gdy dyskomfort występuje chronicznie również warto skonsultować się z lekarzem, przy czym nie jest tak łatwo zdiagnozować jego przyczynę. Najprawdopodobniej ma związek z którymś z organów znajdujących się w podbrzuszu. Niejednokrotnie chodzi o problem z układem rozrodczym. Przy czym nierzadko ma naturalne podłoże. Ma to miejsce wtedy, gdy towarzyszy owulacji. Wówczas nazywamy go bólem owulacyjnym. Pojawia się w lewej bądź prawej części dolnej partii brzucha – zależnie od tego, który jajnik jest aktywny w owym cyklu. Natomiast mężczyźni mogą się uskarżać na ból w podbrzuszu wynikający na przykład z zapalenia gruczołu krokowego, który rozpoznaje się po dodatkowych objawach, takich jak: częstomocz, ból w kroczu przy siedzeniu czy uczucie pieczenia w trakcie oddawania moczu.

Jeśli ból pojawia się nagle i jest ostry, wtedy niewykluczone, że mamy do czynienia z zapaleniem wyrostka robaczkowego. Wówczas konieczne jest jak najszybsze udanie się do szpitala. Szybko należy reagować także na wypadek symptomów w postaci krwi w kale, nawracających wymiotów, omdleń czy krwawienia z pochwy poza cyklem miesiączkowym. Nieraz dolegliwość bólowa ma charakter chroniczny, zdarza się tak na przykład przy zespole jelita drażliwego, w leczeniu którego pomocne są odpowiednie preparaty, zdrowy tryb życia i dieta oparta na lekkostrawnych posiłkach.

Formy płatności

Bezpieczne i szybkie płatności online gwarantuje system Przelewy 24. Zapłać bezpośrednio przez swój bank, za pomocą blika lub karty.

Możliwości dostawy

Darmowa dostawa przy odbiorze w aptece. Darmowa dostawa kurierem DHL zamówień od 249 zł. Koszt dostawy kurierem mniejszych zamówień to 10,99 zł.

Legalna apteka

Zezwolenie na prowadzenie apteki nr OWIF.8520.1.14.2017 wydane w dniu 1. czerwca 2017 r. przez Wojewódzkiego Inspektora Farmaceutycznego w Opolu.