Portal używa plików cookies, dzięki którym nasz sklep może działać lepiej. Więcej informacji w polityce prywatności

zamknij

Leki i suplementy na wzdęcia

Problemy z wysadzonym, twardym brzuchem połączonym z intensywnym oddawaniem gazów ma niemal połowa Polaków. Co ciekawsze, po leki na wzdęcia sięgają nie tylko osoby starsze, których układ pokarmowy mniej efektywnie spełnia swoje funkcje. Przypadłość ta dotyka również ludzi młodych, poniżej 30. roku życia. Zazwyczaj to niekorzystne zjawisko mija samoistnie po kilku godzinach lub po zdrowym, nocnym wypoczynku. Osoby z taką przypadłością wybierają też powszechnie dostępne środki na wzdęcia, które wspierają w opanowaniu problemu.

Czym są wzdęcia i jakie są ich przyczyny? 

Powszechnie uważa się, że przyczyną zwiększania obwodu brzucha jest nadmierna produkcja gazów, która łączy się z ogólnym dyskomfortem. Jednym z pierwszych objawów tego zjawiska jest kolka, która dotyka niemowlęta w pierwszych miesiącach po urodzeniu. Osoby dorosłe przyczyniają się do powstawania wzdęć, stosując niewłaściwą dietę lub przejadając się, a następnie sięgają po suplementy na wzdęcia, aby zmniejszyć odczuwany dyskomfort. 

W ujęciu fizjologicznym produkcja gazów jest naturalnym zjawiskiem, wynikającym z procesów fermentacji pokarmów w jelitach oraz połykania powietrza. Gazy te są wydalane podczas oddychania lub w postaci wiatrów. Do ich nadprodukcji i wzdęć mogą się przyczyniać spożywanie napojów gazowanych, roślin strączkowych czy nadmierne połykanie powietrza podczas żucia gumy lub palenia papierosów. Wzdęcia mogą też mieć podłoże medyczne.

Suplementy na wzdęcia – co zawierają?

Tabletki na wzdęcia, w tym suplementy, dostępne bez recepty, są preparatami w większości opartymi na wyciągach roślinnych. W ich składzie znajdziesz arcydzięgiel, rumianek, kminek, melisę, miętę pieprzową, lukrecję, karczoch, czarną rzodkiew, kolendrę, rozmaryn i wiele innych składników doskonale znanych z kuchni i domowej apteczki. Suplementy na wzdęcia często zawierają też węgiel aktywny i inne substancje. Jednak zanim sięgniesz po środki na wzdęcia, skonsultuj się z lekarzem, który sprawdzi, czy problem nie ma głębszego medycznego podłoża.

W walce z wzdęciami pomocne mogą okazać się także leki na zespół jelita drażliwego - tego typu produkty są dostępne w naszej aptece.

Formy płatności

Bezpieczne i szybkie płatności online gwarantuje system Przelewy 24. Zapłać bezpośrednio przez swój bank, za pomocą blika lub karty.

Możliwości dostawy

Darmowa dostawa przy odbiorze w aptece. Darmowa dostawa kurierem DHL zamówień od 249 zł. Koszt dostawy kurierem mniejszych zamówień to 9,99 zł.

Legalna apteka

Zezwolenie na prowadzenie apteki nr OWIF.8520.1.14.2017 wydane w dniu 1. czerwca 2017 r. przez Wojewódzkiego Inspektora Farmaceutycznego w Opolu.