Leki na wzdęcia bez recepty

Leki na wzdęty brzuch

Problemy z wysadzonym, twardym brzuchem połączonym z intensywnym oddawaniem gazów ma niemal połowa Polaków. Co ciekawsze, po leki na wzdęcia sięgają nie tylko osoby starsze, których układ pokarmowy mniej efektywnie spełnia swoje funkcje. Przypadłość ta dotyka również ludzi młodych, poniżej 30. roku życia. Zazwyczaj to niekorzystne zjawisko mija samoistnie po kilku godzinach lub po zdrowym, nocnym wypoczynku. Osoby z taką przypadłością wybierają też powszechnie dostępne środki na wzdęcia, które wspierają w opanowaniu problemu.

Leki na wzdęcia

Problemy z układem trawiennym dotyczą znacznej części naszej populacji. Jest to wypadkowa wielu czynników, w dużej mierze zależne to jest od stresu czy – mówiąc szerzej – stylu dzisiejszego życia. Mówimy więc o chorobach cywilizacyjnych, które nie tylko przysparzają nam bólu, ale także obniżają komfort życia. Sporą uciążliwością cechują się wzdęcia. Często manifestują się, kiedy to wraz z pokarmem połykamy powietrze. Duża jego ilość trafia do naszej jamy brzusznej, kiedy jemy prędko, niestarannie przeżuwając kolejne kęsy. Bardziej miarowe spożywanie pokarmu często redukuje nieprzyjemne objawy. Nadto należy pamiętać, że niektóre produkty żywnościowe mają właściwości wzdymające, są to m.in. fasola, surowa cebula czy smażone potrawy oraz napoje gazowane. 

Osoby dorosłe przyczyniają się do powstawania wzdęć, stosując niewłaściwą dietę lub przejadając się, a następnie sięgają po suplementy na wzdęcia, aby zmniejszyć odczuwany dyskomfort.

Leki na wzdęcia i gazy

W ujęciu fizjologicznym produkcja gazów jest naturalnym zjawiskiem, wynikającym z procesów fermentacji pokarmów w jelitach oraz połykania powietrza. Gazy te są wydalane podczas oddychania lub w postaci wiatrów. Do ich nadprodukcji i wzdęć mogą się przyczyniać spożywanie napojów gazowanych, roślin strączkowych czy nadmierne połykanie powietrza podczas żucia gumy lub palenia papierosów. Wzdęcia mogą też mieć podłoże medyczne.
Modyfikacja nawyków żywieniowych może przynieść w tym względzie ulgę, szczególnie wtedy gdy towarzyszy jej zażywanie ziołowych herbatek bądź kapsułek. Dobroczynnymi właściwościami wśród produktów aptecznych wyróżnia się chociażby Coligas fast. Preparat ten skomponowany jest z rozmaitych części roślin zielarskich, które regulują procesy trawienne. Zawiera więc owoce kopru, kłącze imbiru, liście mięty pieprzowej, owoce kuminu czy olejek eteryczny z kopru, który cechuje działanie wiatropędne. Nadmierne gromadzenie się gazów w przewodzie pokarmowym redukuje także Espumisan zasobny w symetykon.

Skuteczne leki na wzdęcia i zaparcia – co zawierają?

Tabletki na wzdęcia, w tym suplementy, dostępne bez recepty, są preparatami w większości opartymi na wyciągach roślinnych. W ich składzie znajdziesz arcydzięgiel, rumianek, kminek, melisę, miętę pieprzową, lukrecję, karczoch, czarną rzodkiew, kolendrę, rozmaryn i wiele innych składników doskonale znanych z kuchni i domowej apteczki. Suplementy na wzdęcia często zawierają też węgiel aktywny i inne substancje. Jednak zanim sięgniesz po środki na wzdęcia, skonsultuj się z lekarzem, który sprawdzi, czy problem nie ma głębszego medycznego podłoża.

W walce z wzdęciami pomocne mogą okazać się także leki na zespół jelita drażliwego - tego typu produkty są dostępne w naszej aptece.

Formy płatności

Bezpieczne i szybkie płatności online gwarantuje system PayU. Zapłać bezpośrednio przez swój bank, za pomocą blika lub karty.

Możliwości dostawy

Darmowa dostawa kurierem zamówień od 349 zł.

Legalna apteka

Zezwolenie na prowadzenie apteki nr OWIF.8520.1.14.2017 wydane w dniu 1. czerwca 2017 r. przez Wojewódzkiego Inspektora Farmaceutycznego w Opolu.

webpharm.pl Reviews with ekomi-pl.com