Portal używa plików cookies, dzięki którym nasz sklep może działać lepiej. Więcej informacji w polityce prywatności

zamknij

Ból podbrzusza po stosunku

Ból podbrzusza po stosunku

Ból w dole brzucha – mówiąc inaczej: w podbrzuszu – ma rozmaite przyczyny. Różnie go także opisujemy, doskwiera nam bowiem ból tępy, ostry czy też rwący. Kiedy występuje nagle i jest bardzo bolesny, wtedy szybko należy zgłosić się do szpitala, może go wywoływać na przykład zapalenie wyrostka robaczkowego. Gdy dyskomfort występuje chronicznie również warto skonsultować się z lekarzem, przy czym nie jest tak łatwo zdiagnozować jego przyczynę. Najprawdopodobniej ma związek z którymś z organów znajdujących się w podbrzuszu. Niejednokrotnie chodzi o problem z układem rozrodczym.

Zdarza się, że dolegliwość bólowa pojawia się w określonych sytuacjach – na przykład po stosunku. Jaki może być tego powód? Zacznijmy od tego, że dyskomfort ten dotyka zwykle kobiet. Niejednokrotnie stanowi sygnał, że doszło do patologicznych zmian w narządach miednicy, wówczas możemy mieć do czynienia z endometriozą, mięsiakami czy polipami macicy bądź chorobami jelita grubego. Ból pojawiający się w dolnych partiach brzucha po odbyciu stosunku płciowego często wynika też z innego powodu. Zdarza się, że wywołuje go implementacja zarodka w mięśniówce macicy, jest więc czymś niegroźnym i naturalnym. Dolegliwości bólowe bywają też wywołane źle dobraną pozycją seksualną, ma to miejsce na przykład wówczas, gdy członek partnera obija się o wejście szyjki macicy. Kiedy ból w podbrzuszu po aktywności seksualnej jest tak duży, że uniemożliwia nam prawidłowe funkcjonowanie, wówczas możemy sięgnąć po środki przeciwbólowe dostępne w każdej aptece.

Formy płatności

Bezpieczne i szybkie płatności online gwarantuje system Przelewy 24. Zapłać bezpośrednio przez swój bank, za pomocą blika lub karty.

Możliwości dostawy

Darmowa dostawa przy odbiorze w aptece. Darmowa dostawa kurierem DHL zamówień od 249 zł. Koszt dostawy kurierem mniejszych zamówień to 9,99 zł.

Legalna apteka

Zezwolenie na prowadzenie apteki nr OWIF.8520.1.14.2017 wydane w dniu 1. czerwca 2017 r. przez Wojewódzkiego Inspektora Farmaceutycznego w Opolu.