Portal używa plików cookies, dzięki którym nasz sklep może działać lepiej. Więcej informacji w polityce prywatności

zamknij

Ból stopy z boku

Ból stopy z boku

Stopy spełniają nader istotne i, zauważmy, dość obciążające funkcje, co może skutkować rozmaitymi dolegliwościami, które często manifestują się poprzez ból. Na stopach skupia się ciężar ciała (za sprawą taśmy mięśniowo-powięziowe przekazują napięcie na całe ciało). Ponadto zapewniają nam możliwość ruchu.

Zbudowane są z trzech głównych elementów – palców, części tylnej oraz obszaru pomiędzy tymi dwoma elementami, który nazywamy śródstopiem. Funkcjonowanie wszystkich fragmentów koordynuje podbicie, złożone z mięśni i ścięgien. Stopy bolą nas z rozmaitych przyczyn. Niejednokrotnie odpowiada za to przeciążenie, któremu nierzadko towarzyszy opuchlizna. Ból manifestuje się w różnych miejscach stopy. Zdarza się, że lokalizujemy go z boku. O czym to może świadczyć? Niewykluczone, że jest to skutek złamania zmęczeniowego. Różni się ono tym od zwykłego złamania, że nie jest nagłe i nie występuje wskutek wypadku, lecz pojawia się po czasie, kiedy nagromadzą się w na jednym obszarze mikrourazy. Co je wywołuje? Przyczyniają się do nich rozmaite czynniki. Uskarżają się na przypadłość osoby, które uprawiają sport w sposób nieprofesjonalny, często w źle dobranych butach, dodatkowo urządzając forsowne treningi. Oczywiście również i nadwaga ma tutaj duże znaczenie. Kontuzje leczy się zwykle nieoperacyjnie, stopa powinna odpocząć. 

Ból z boku stopy może też być jednym z symptomów którejś z chorób ogólnoustrojowej – na przykład reumatoidalnego zapalenia stawów lub schorzenia neurologicznego. Wtedy to należy udać się do lekarza reprezentującego odpowiednią profesję. 

Kiedy to dolegliwość bólowa następuje wskutek przeciążenia, wtenczas ulgę przynosi noszenie żelowych wkładek do butów, korygujących ułożenie stopy. Kiedy ból uniemożliwia nam prawidłowe funkcjonowanie, wtedy pomocne okazują się maści i żele o właściwościach przeciwzapalnych bądź też niesteroidowe leki przeciwbólowe.

Formy płatności

Bezpieczne i szybkie płatności online gwarantuje system Przelewy 24. Zapłać bezpośrednio przez swój bank, za pomocą blika lub karty.

Możliwości dostawy

Darmowa dostawa przy odbiorze w aptece. Darmowa dostawa kurierem DHL zamówień od 249 zł. Koszt dostawy kurierem mniejszych zamówień to 9,99 zł.

Legalna apteka

Zezwolenie na prowadzenie apteki nr OWIF.8520.1.14.2017 wydane w dniu 1. czerwca 2017 r. przez Wojewódzkiego Inspektora Farmaceutycznego w Opolu.