Portal używa plików cookies, dzięki którym nasz sklep może działać lepiej. Więcej informacji w polityce prywatności

zamknij

Witamina D

Korzyści zdrowotne witaminy D

Organizm ludzki produkuje witaminę D jako odpowiedź na ekspozycję na słońce. Człowiek może również zwiększyć ilość witaminy D w swoim organizmie poprzez spożywanie określonej żywności lub zażywając np. witaminę D jako suplement. Trzeba wiedzieć, że jest ona niezbędna z kilku powodów, w tym dla utrzymania zdrowych kości i zębów. Może ona również chronić przed szeregiem chorób i schorzeń, takich jak np. cukrzyca typu 1. 

Witamina D wspomaga również zdrowie układu odpornościowego, mózgu i układu nerwowego. Dodatkowo wspomaga funkcje płuc i zdrowie sercowo-naczyniowe, a nawet wpływa na ekspresję genów biorących udział w rozwoju nowotworów. Warto również przyjmować inne witaminy i minerały, a także tabletki na pamięć i koncentracjęWitaminy D nie można przyjmować w przypadku mi.in.: wapniowej kamicy nerek, niewydolności nerek, a także w sytuacji braku aktywności hydrolazy cholekalcferolu. 

Witamina D korzystna dla dzieci ? 

Uzyskanie wystarczającej ilości witaminy D3 jest niezbędne, aby kości dzieci rosły w siłę, a ich system immunologiczny chronił je przed chorobami i wszelkiego rodzaju infekcjami. Typowe mleko matki nie daje dziecku wystarczającej ilości witaminy D. Dzieci karmione piersią potrzebują suplementacji witaminy D jako leku. Dla pewności najlepiej skonsultować się z pediatrą lub pracownikiem służby zdrowia Twojego dziecka, aby upewnić się, że otrzymuje ono wystarczającą ilość witaminy D3, której potrzebuje dla prawidłowego rozwoju swojego organizmu. Warto pamiętać również o tym, że podobnie jak w przypadku wszystkich leków i suplementów, suplementy witaminy D powinny być przechowywane poza zasięgiem dziecka.

Formy płatności

Bezpieczne i szybkie płatności online gwarantuje system Przelewy 24. Zapłać bezpośrednio przez swój bank, za pomocą blika lub karty.

Możliwości dostawy

Darmowa dostawa przy odbiorze w aptece. Darmowa dostawa kurierem DHL zamówień od 249 zł. Koszt dostawy kurierem mniejszych zamówień to 10,99 zł.

Legalna apteka

Zezwolenie na prowadzenie apteki nr OWIF.8520.1.14.2017 wydane w dniu 1. czerwca 2017 r. przez Wojewódzkiego Inspektora Farmaceutycznego w Opolu.