Portal używa plików cookies, dzięki którym nasz sklep może działać lepiej. Więcej informacji w polityce prywatności

zamknij

Tabletki i leki na zmęczenie

Leki na zmęczenie i brak energii

Zmęczenie i brak energii wcale nie muszą być skutkiem wyczerpującego wysiłku fizycznego czy umysłowego. Wiele innych czynników może za tym stać. Chroniczny brak witalności jest jednym ze znaków naszych czasów. Z jednej strony mamy coraz to nowocześniejsze technologie, z drugiej – wiele stresogennych uwarunkowań. W największym stopniu odpowiada za to tryb życia, czyli to, jak spędzamy czas wolny i jak się odżywiamy. Często przesiadujemy przed komputerami czy telewizorami, jedząc przy tym niezdrową żywność. W ten sposób “odpoczywamy” po stresujących wyzwaniach w pracy i poza nią. Kiedy mało przebywamy na świeżym powietrzu i nie dostarczamy wraz z pokarmem niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania substancji – wtedy często borykamy się ze stresem oksydacyjnym. Ma on miejsce wtedy, gdy w organizmie jest więcej wolnym rodników niż przeciwutleniaczy. W efekcie pojawiają się różnorodne dolegliwości – między innymi bóle głowy, brzucha, mięśni, problemy trawienne czy ogólne zmęczenie i brak energii. 

Oczywiście w przypadku chronicznych dolegliwości ze strony któregokolwiek z układów należy zgłosić się do lekarza, by diagnoza wykluczyła rozmaite choroby. Niewykluczone, że ciągłe zmęczenie ma podłoże psychiczne, co zwykle wymaga psychoterapii, nieraz wspomaganej farmakoterapią.

W wielu przypadkach, gdy nie mamy do czynienia z poważnym schorzeniem, pomocne są adaptogeny – na przykład preparaty z ashwagandhą, żeń-szeniem czy różeńcem górskim. Nie zawierają sztucznych substancji, lecz wyłącznie składniki z naturalnych i dobroczynnych surowców roślinnych.

Formy płatności

Bezpieczne i szybkie płatności online gwarantuje system Przelewy 24. Zapłać bezpośrednio przez swój bank, za pomocą blika lub karty.

Możliwości dostawy

Darmowa dostawa przy odbiorze w aptece. Darmowa dostawa kurierem DHL zamówień od 249 zł. Koszt dostawy kurierem mniejszych zamówień to 10,99 zł.

Legalna apteka

Zezwolenie na prowadzenie apteki nr OWIF.8520.1.14.2017 wydane w dniu 1. czerwca 2017 r. przez Wojewódzkiego Inspektora Farmaceutycznego w Opolu.