Portal używa plików cookies, dzięki którym nasz sklep może działać lepiej. Więcej informacji w polityce prywatności

zamknij

Ból sutków

Ból sutków

Ból sutków zdecydowanie częściej dotyka kobiety niż mężczyzn. Jeżeli uskarżają się na tę dolegliwość ci drudzy, wówczas mogą mieć do czynienia z zapaleniem sutka lub też poważniejszą przypadłością (np. nowotworem). Dlatego też, gdy się utrzymuje, i nie ma podłoża mechanicznego, należy zgłosić się z tym problemem do lekarza.

O czym wspomnieliśmy, w znakomitej większości przypadków bolesność sutków towarzyszy kobietom. Przeważnie ma to naturalne podłoże, dotyczy bowiem zmian hormonalnych występujących u kobiet na różnym etapie życia. Pierwszy raz ma to miejsce podczas pokwitania, kiedy to dziewczynka przez kilka lat dojrzewa płciowo. Mogą się wówczas pojawić bóle sutków. Występują także wtedy, kiedy kobiecie towarzyszą cykle miesięczne. Przeważnie dolegliwość bólowa ma miejsce tuż przed miesiączką. Zwykle ustępuje pierwszego dnia krwawienia miesięcznego. Ból wynika z tego, że w organizmie kobiety gwałtownie rośnie stężenie progesteronu, natomiast maleje zawartość estrogenów. Piersi stają się twarde, nabrzmiałe i tkliwe. Bolesność sutków może się też manifestować w trakcie menopauzy (której objawy uśmierzają preparaty w rodzaju Femitoniny), kiedy to spada ilość zarówno progesteronu, jak i estrogenów. Natomiast w trakcie ciąży rośnie stężenie obydwu hormonów, co ma przygotowywać piersi ciężarnej do laktacji.

Ból sutków występuje także z nieco innych powodów – bardziej i mniej poważnych. Zdarza się, że jest symptomem mastopatii, czyli choroby włóknisto-torbielowatej, która jednak również ma podłoże hormonalne. Objaw ten może też świadczyć o nowotworze piersi. W pierwszej fazie jest on całkowicie wyleczalny, stąd też ważna jest regularna profilaktyka.

Formy płatności

Bezpieczne i szybkie płatności online gwarantuje system Przelewy 24. Zapłać bezpośrednio przez swój bank, za pomocą blika lub karty.

Możliwości dostawy

Darmowa dostawa przy odbiorze w aptece. Darmowa dostawa kurierem DHL zamówień od 249 zł. Koszt dostawy kurierem mniejszych zamówień to 10,99 zł.

Legalna apteka

Zezwolenie na prowadzenie apteki nr OWIF.8520.1.14.2017 wydane w dniu 1. czerwca 2017 r. przez Wojewódzkiego Inspektora Farmaceutycznego w Opolu.