Portal używa plików cookies, dzięki którym nasz sklep może działać lepiej. Więcej informacji w polityce prywatności

zamknij

Ból głowy na czubku

Ból głowy na czubku

Niemal każdy z nas od czasu do czasu zmaga się z bólem głowy. Przy czym niektórzy przeżywają to rzadko, a dolegliwość nie jest intensywna, a inni zmagają się z tym znacznie częściej, w skrajnych przypadkach – chronicznie. Ze względu na pochodzenie i rozpowszechnienie zaburzenia określamy je mianem bolączki cywilizacyjnej. Przeważnie ma ona charakter samoistny. Oznacza to, że nie wywołuje jej żadne schorzenie. Wówczas szybciej mija, nieraz nie musimy nic robić, innym razem przyspieszamy nadejście ulgi prostymi środkami – choćby odpoczynkiem, herbatą ziołową czy też spacerem, podczas którego mamy okazję zaczerpnąć świeżego powietrza. Zwykle dłużej trwa zmaganie się z bólem o charakterze wtórnym. W tym wypadku należy najpierw zdiagnozować chorobę, która jest jego katalizatorem, a następnie ją wyleczyć lub – jeżeli to niemożliwe – przyhamować jej przebieg i złagodzić jej objawy. Ból głowy pojawia się w różnych jej częściach. Najczęściej występuje z przodu lub w okolicach skroni. Zdarza się jednak i tak, że promieniuje z czubka głowy. Najczęściej ból ten występuje samoistnie. Najczęściej odpowiada za dolegliwość napięciową. Co ją wywołuje? Przeważnie katalizatorem jest stres. Gdy organizm produkuje więcej adrenaliny, wzrasta ciśnienie krwi, a mięśnie się napinają. Właśnie niepożądanym skutkiem ubocznym owego napięcia jest ból głowy – nieraz ulokowany na czubku głowy. Napływa przeważnie na trzecim etapie reakcji stresowej, etapie wyczerpania. Stres jest korzystny, stanowi ważny czynnik ewolucyjny, pchający człowieka do rozwoju, niemniej w nadmiernej dawce przysparza nam dolegliwości.

Oczywiście ból na czubku głowy miewa również inne źródło. Towarzyszy także migrenie, również zaliczanych do kategorii bólu samoistnego. Przeważnie współistnieje z innymi objawami, wśród których należy wymienić nudności, nadwrażliwość na dźwięk, zapach i światło. Nieraz objawia się też aurą migrenową, czyli zaburzeniem i dyskomfortem widzenia. W uśmierzaniu niedyspozycji pomocne jest wyciszenie, picie naparów ziołowych i korzennych (szałwia lekarska, kozłek lekarski, imbir). Należy unikać ciężkostrawnych dań i napojów. 

Omawiany ból pojawia się także przy chorych zatokach czy nawet niedotlenieniu organizmu. Dlatego bywa, że pomocna okazuje się spokojna przechadzka wśród zieleni.

Ból głowy łagodzi relaks, kiedy zaś nie możemy sobie na niego pozwolić, bo na przykład musimy wykonać obowiązki służbowe czy domowe, wtedy sięgamy po leki przeciwbólowe, choćby Apap czy Polopirynę. Jeżeli niedyspozycję wywołuje niedobór witaminy B12 – co też się zdarza – polecamy uzupełnić jej braki poprzez zawierające ją kapsułki.

Formy płatności

Bezpieczne i szybkie płatności online gwarantuje system Przelewy 24. Zapłać bezpośrednio przez swój bank, za pomocą blika lub karty.

Możliwości dostawy

Darmowa dostawa przy odbiorze w aptece. Darmowa dostawa kurierem DHL zamówień od 249 zł. Koszt dostawy kurierem mniejszych zamówień to 9,99 zł.

Legalna apteka

Zezwolenie na prowadzenie apteki nr OWIF.8520.1.14.2017 wydane w dniu 1. czerwca 2017 r. przez Wojewódzkiego Inspektora Farmaceutycznego w Opolu.