Portal używa plików cookies, dzięki którym nasz sklep może działać lepiej. Więcej informacji w polityce prywatności

zamknij

Ból w lewym boku

Ból w lewym boku

Gdy ból pojawia się w lewym boku, często lokalizujemy go pod żebrami. Nierzadko ma związek z zakłóconą pracą przewodu pokarmowego. Na wysokości odcinka lędźwiowego kręgosłupa (w tylnej części brzucha) znajduje się trzustka. Nagły i mocny ból manifestujący się na wysokości trzustki może wskazywać na jej zapalenie. Kiedy ma to miejsce, trzeba czym prędzej zwrócić się o pomoc w szpitalu. Dolegliwości bólowe w obrębie trzustki nierzadko są wywoływane chorobą alkoholową.

Nadto zauważmy, że w  lewym podżebrzu znajduje się śledziona. Sama nie może boleć, ale boleści pojawiają się w jej pobliżu, bo też wskutek wzrostu objętości napiera na struktury leżące w pobliżu. Niewykluczone, że jest to sygnał wystąpienia procesów chorobowych czy też o przebytym wysiłku fizycznym. Nie zawsze więc jest to sygnał świadczący o poważnym problemie zdrowotnym – przy czym, rzecz jasna, nigdy nie należy go lekceważyć. 

Nadmieńmy, że na lewy bok nieraz promieniuje ból z narządów mieszczących się niżej; mamy tu na myśli moczowody, jajowody i jajnik, nerki oraz dwunastnicę. Nie należy też wykluczyć, że może tu chodzić o uraz mechaniczny, który skutkuje naderwaniem mięśnia czy ścięgna. Wówczas, gdy ból uniemożliwia bądź znacząco utrudnia nam optymalne funkcjonowanie, przyjmujemy analgetyki pod postacią proszków, tabletek, maści bądź żelów.

Formy płatności

Bezpieczne i szybkie płatności online gwarantuje system Przelewy 24. Zapłać bezpośrednio przez swój bank, za pomocą blika lub karty.

Możliwości dostawy

Darmowa dostawa przy odbiorze w aptece. Darmowa dostawa kurierem DHL zamówień od 249 zł. Koszt dostawy kurierem mniejszych zamówień to 10,99 zł.

Legalna apteka

Zezwolenie na prowadzenie apteki nr OWIF.8520.1.14.2017 wydane w dniu 1. czerwca 2017 r. przez Wojewódzkiego Inspektora Farmaceutycznego w Opolu.