Portal używa plików cookies, dzięki którym nasz sklep może działać lepiej. Więcej informacji w polityce prywatności

zamknij

Ból głowy w ciąży

Ból głowy w ciąży

Bardzo niewiele osób może się pochwalić tym, że nigdy nie miało bólu głowy. Dotyka on bowiem niemal każdego, na co z pewnością ma wpływ współczesny tryb życia, jaki narzuciła nam cywilizacja i rozwijające się wciąż technologie. Z pewnością częściej na dolegliwość uskarżają się osoby, które mało się ruszają, a większość czasu spędzają, siedząc w pracy lub po niej. Dolegliwość pojawia się również u kobiet w ciąży. Przeważnie nie jest to symptom, który powinien budzić niepokój. Zwykle ma samoistne pochodzenie – mija więc szybko i łatwo go załagodzić prostymi środkami. Gdy ma charakter napięciowy, uśmierzają go ćwiczenia odprężające. Oczywiście dla kobiety brzemiennej szczególnie istotne jest unikanie stresu, zbilansowana dieta, regularny sen, przebywanie na świeżym powietrzu i delikatny ruch. Praktyki te poprawiają kondycję i samopoczucie, co niewątpliwie obniża poziom stresu i zmniejsza ryzyko wystąpienia bólu głowy. Do jego powstawania przyczyniają się także zmiany hormonalne. Organizm ciężarnej zwiększa produkcję estrogenów i progesteronu, potrzebnych do prawidłowego rozwoju płodu. Wówczas woda zatrzymuje się w tkankach – także w tkance mózgowej. Uciskane receptory reagują bólem. 

Kobieta w ciąży uskarża się na ból głowy także z innych powodów. Tych może być bardzo wiele. Co ciekawe, naukowe badania wykazały, że akurat rzadziej dotykają je bóle migrenowe. Dolegliwość towarzyszy przeziębieniom, uczuleniom czy także niedoborowi witaminy B12 (proponujemy na to obfitujące w nią kapsułki). 

Nieraz ból głowy jest jednym z symptomów choroby. Jeżeli pojawia się on nagle, jest ostry i współistnieją z nim niepokojące objawy – wtedy też należy się prędko udać do lekarza. Wykona on badania (np. tomografem komputerowym bądź rezonansem magnetycznym) celem postawienia diagnozy. 

W ciąży należy unikać niesteroidowych leków przeciwzapalnych, natomiast najbezpieczniejszy analgetykiem jest Paracetamol. Oczywiście i z jego pomocy korzysta się wyłącznie wtedy, gdy jest to niezbędne. Przy łagodniejszych dolegliwościach przeciwbólowe i łagodzące funkcje spełniają herbatki ziołowe (z kozłka lekarskiego, mięty, szałwi lekarskiej).

Formy płatności

Bezpieczne i szybkie płatności online gwarantuje system Przelewy 24. Zapłać bezpośrednio przez swój bank, za pomocą blika lub karty.

Możliwości dostawy

Darmowa dostawa przy odbiorze w aptece. Darmowa dostawa kurierem DHL zamówień od 249 zł. Koszt dostawy kurierem mniejszych zamówień to 9,99 zł.

Legalna apteka

Zezwolenie na prowadzenie apteki nr OWIF.8520.1.14.2017 wydane w dniu 1. czerwca 2017 r. przez Wojewódzkiego Inspektora Farmaceutycznego w Opolu.