Portal używa plików cookies, dzięki którym nasz sklep może działać lepiej. Więcej informacji w polityce prywatności

zamknij

Ból głowy z prawej strony

Ból głowy z prawej strony

Ból głowy zaliczamy do najczęstszych przypadłości, z jakimi musimy się zmagać. Wprawdzie nie sposób zmierzyć jego natężenie, ale można go podzielić na różne rodzaje. Bywa więc pulsujący, tępy, głęboki, ostry. Występuje chwilowo bądź chronicznie. Klasyfikujemy go również ze względu na stronę, z której promieniuje. Przeważnie lokalizujemy go w okolicach czoła. Trochę rzadziej rozchodzi się w skroniach, w 90% przypadków obustronnie. 

Bywa i tak, że promieniuje z prawej strony. Jakie mogą być tego przyczyny? Tutaj należałoby wymienić całą listę. Taka dolegliwość ma bowiem różnorodne źródło. Miewa charakter samoistny, wtedy często sama mija, lub też wtórny, gdy pochodzi od konkretnej choroby. Do pierwszej grupy zaliczymy na przykład bóle migrenowe, które mają trudną do zdefiniowania etiologię, przyczyniają się do nich między innymi zmiany pogodowe czy zaburzenie rytmu snu. Towarzyszą im często inne objawy, takie choćby jak mdłości, światłowstręt i przewrażliwienie na bodźce zapachowe i akustyczne. Aby łatwiej przejść przez atak migrenowy, wskazany jest spokój, przebywanie w cichym i zaciemnionym pomieszczeniu. Pomocne są także rozmaite napary ziołowe. 

Najczęściej pierwotne dolegliwości związane z głową dotyczą bólów napięciowych. Na ich występowanie w głównej mierze wpływa prowadzony przez nas tryb życia, a przede wszystkim stres czy na przykład długotrwałe przesiadywanie przed komputerem w niezdrowej pozycji. Pod wpływem stresu organizm produkuje więcej adrenaliny, która nadmiernie napina mięśnie. Wywołuje to tępy, ciągły i uciskający ból. Również i w tym przypadku wskazane jest odprężenie się. Gdy dolegliwość jest zbyt dojmująca – a musimy sprawnie funkcjonować – wtedy sięgamy po leki przeciwbólowe, na przykład Apap czy Paracetamol. 

Kiedy ból z prawej strony głowy pojawia się nagle i jest raczej ostry, wtedy z dużym prawdopodobieństwem mamy do czynienia z boleścią wywołaną chorobą. Należy zgłosić się z tym do lekarza celem przeprowadzenia badania i wystawienia diagnozy. Może to być różnej natury choroba – od ostrego zapalenia ucha przez ropień okołozębowy a na guzie mózgu kończąc.

Formy płatności

Bezpieczne i szybkie płatności online gwarantuje system Przelewy 24. Zapłać bezpośrednio przez swój bank, za pomocą blika lub karty.

Możliwości dostawy

Darmowa dostawa przy odbiorze w aptece. Darmowa dostawa kurierem DHL zamówień od 249 zł. Koszt dostawy kurierem mniejszych zamówień to 9,99 zł.

Legalna apteka

Zezwolenie na prowadzenie apteki nr OWIF.8520.1.14.2017 wydane w dniu 1. czerwca 2017 r. przez Wojewódzkiego Inspektora Farmaceutycznego w Opolu.