Portal używa plików cookies, dzięki którym nasz sklep może działać lepiej. Więcej informacji w polityce prywatności

zamknij

Ból stóp

Ból stóp

Stopy spełniają niezwykle istotne i dość obciążające funkcje. Skutkuje to nieraz rozmaitymi dolegliwościami, które manifestują się głównie poprzez ból. Stopy nie tylko utrzymują ciężar ciała, w czym biorą także udział inne części ciała (choćby kolana), ale również zapewniają nam mobilność. Poza tym poprzez taśmy mięśniowo-powięziowe przekazują napięcie na całe ciało. Składają się z trzech głównych elementów – palców, części tylnej oraz obszaru pomiędzy nimi. Ich funkcjonowanie koordynuje podbicie, które budują mięśnie i ścięgna. Dolegliwości bólowe pojawiają się w obrębie stóp z wielu powodów. Niemniej zwykle odpowiadają za to czynniki mechaniczne, głównie przeciążeniowe, z którymi to nierzadko współistnieją opuchlizna czy też uczucie pieczenia. Ból lokalizowany w podbiciu często występuje wtedy, gdy po dłuższym czasie bezczynności ruchowej zaczynamy się forsownie przemieszczać. Dodatkowo dolegliwości bólowe w tej okolicy mogą świadczyć o nieprawidłowo dopasowanych butach (nieodpowiednich rozmiarowo lub też mających zbyt cienkie podeszwy) czy o nadwadze. Przypadłość nie jest wówczas groźna, choć nie należy jej lekceważyć, bo też nakładające się na siebie mikrourazy po czasie (najczęściej w wieku senioralnym) powodują zmiany zwyrodnieniowe. Ból stopy bywa jednym z objawów którejś z chorób ogólnoustrojowej – chociażby przykład reumatoidalnego zapalenia stawów lub schorzenia o podłożu neurologicznym. Wtedy to należy zgłosić się do lekarza reprezentującą odpowiednią profesję.

Gdy dolegliwość bólowa wywołana jest przeciążeniem, wówczas pewne ukojenie przynosi noszenie żelowych wkładek do butów, które poprawiają ułożenie stopy. Gdy zaś ból uniemożliwia nam prawidłowe funkcjonowanie, wtedy proponujemy maści i żele o działaniu przeciwzapalnym bądź też niesteroidowe leki przeciwbólowe.

Formy płatności

Bezpieczne i szybkie płatności online gwarantuje system Przelewy 24. Zapłać bezpośrednio przez swój bank, za pomocą blika lub karty.

Możliwości dostawy

Darmowa dostawa przy odbiorze w aptece. Darmowa dostawa kurierem DHL zamówień od 249 zł. Koszt dostawy kurierem mniejszych zamówień to 10,99 zł.

Legalna apteka

Zezwolenie na prowadzenie apteki nr OWIF.8520.1.14.2017 wydane w dniu 1. czerwca 2017 r. przez Wojewódzkiego Inspektora Farmaceutycznego w Opolu.