Portal używa plików cookies, dzięki którym nasz sklep może działać lepiej. Więcej informacji w polityce prywatności

zamknij

Ból kręgosłupa szyjnego

Ból kręgosłupa szyjnego

Kręgosłup jest niejako stelażem, na którym opiera się nasze ciało. Pozwala więc przyjmować różne postawy i wykonywać szereg czynności. Składa się z wielu elementów, w końcu jest największym naszym narządem (obok skóry). Z tego względu, że skupia na sobie ciężar ciała, narażony jest na rozmaite uszkodzenia i kontuzje.

Kręgosłup szyjny pełni istotne funkcje. Gdy jest sprawny, umożliwia bowiem poruszanie głową. Ze względu na swoją budowę, a także zadania, narażony jest na rozmaite urazy czy uszkodzenia. Zwykle towarzyszy im ból. Dolegliwość ta zlokalizowana w tylnej części szyi może mieć rozmaite źródło. Najczęściej powstaje wskutek nadmiernego napięcia mięśni szyi. Pogłębieniu się problemu niewątpliwie sprzyja nasza cywilizacja, a przede wszystkim siedzący tryb życia, nieprawidłowa postawa ciała podczas snu czy też stres. Ten ostatni w niewielkich ilościach ma dobroczynny wpływ na nasze funkcjonowanie, ale w gdy jest go za dużo, usztywnia mięśnie i po dłuższym czasie wywołuje duże zmęczenie. Długotrwałe napięcie karku prowadzi do zmian zwyrodnieniowych kręgosłupa w odcinku szyjnym. Wsparciem dla kręgosłupa jest wówczas jest fizykoterapia.

Zauważmy, że ból karku może być też spowodowany schorzeniami laryngologicznymi bądź stomatologicznymi. Nadto towarzyszy on – wraz z usztywnieniem – przeziębieniu szyi. Dolegliwość ta dotyka nas, gdy nieokrytą szalikiem szyję wyeksponujemy na podmuch zimnego powietrza. Jako środek zaradczy stosuje się rozgrzewanie ciała – bądź to gorącą kąpielą, bądź ciepłym naparem, na przykład z dodatkiem miodu, cytryny oraz imbiru.

Ból kręgów szyjnych bywa też wywołany uszkodzeniem mechanicznym, na przykład wypadkiem komunikacyjnym, w tym przypadku należy udać się do specjalisty, który, gdy zajdzie taka potrzeba, zaleci rehabilitację, a w niektórych przypadkach operację.

Formy płatności

Bezpieczne i szybkie płatności online gwarantuje system Przelewy 24. Zapłać bezpośrednio przez swój bank, za pomocą blika lub karty.

Możliwości dostawy

Darmowa dostawa przy odbiorze w aptece. Darmowa dostawa kurierem DHL zamówień od 249 zł. Koszt dostawy kurierem mniejszych zamówień to 9,99 zł.

Legalna apteka

Zezwolenie na prowadzenie apteki nr OWIF.8520.1.14.2017 wydane w dniu 1. czerwca 2017 r. przez Wojewódzkiego Inspektora Farmaceutycznego w Opolu.