Witamina A i E

Witamina A i E

Każdego dnia przyswajamy z pokarmem liczne mikroelementy, w tym witaminy i minerały. Niektóre magazynujemy w rozmaitych organach, dlatego nie musimy ich przyjmować regularnie – to znów inne od razu są wykorzystywane przez organizm, stąd potrzebujemy je pobierać na bieżąco. Wśród niezbędnych nam mikroelementów są między innymi witaminy. Koordynują one pracę poszczególnych układów, a także odpowiadają za kondycję i dobre samopoczucie. Do tej grupy zaliczamy między innymi witaminy A i E. Pierwsza magazynowana jest w wątrobie i tkance tłuszczowej, toteż nie trzeba jej codziennie przyswajać. Jest między innymi odpowiedzialna za optymalny stan skóry, włosów oraz zdrowy wzrok. Znajdziemy ją przede wszystkim w produktach pochodzenia zwierzęcego, czyli w wątróbce, serach, maśle czy tłustych rybach. Z kolei druga bierze udział w budowie układu kostnego. Zawierają ją na przykład orzechy, nasiona, a także pełnoziarniste produkty zbożowe. Jej niedobór manifestuje się poprzez zmęczenie, rozdrażnienie, anemię czy zaburzenia neurologiczne.

Zdrowa i zbilansowana dieta powinna zapewnić pożądaną podaż obydwu witamin. Jakkolwiek w niektórych przypadkach zalecane jest ich suplementowanie w formie kapsułek do stosowania profilaktycznego lub leczniczego: A+E Vitum lub podobnie działających Vitaminum A+E Medana.

Formy płatności

Bezpieczne i szybkie płatności online gwarantuje system PayU. Zapłać bezpośrednio przez swój bank, za pomocą blika lub karty.

Możliwości dostawy

Darmowa dostawa kurierem zamówień od 349 zł.

Legalna apteka

Zezwolenie na prowadzenie apteki nr OWIF.8520.1.14.2017 wydane w dniu 1. czerwca 2017 r. przez Wojewódzkiego Inspektora Farmaceutycznego w Opolu.

webpharm.pl Reviews with ekomi-pl.com