Portal używa plików cookies, dzięki którym nasz sklep może działać lepiej. Więcej informacji w polityce prywatności

zamknij

Ból podniebienia

Ból podniebienia

Podniebienie stanowi ścianę między jamą gębową a nosem, pełni więc ważną funkcję. Zbudowane jest z dwóch części: podniebienia miękkiego i podniebienia twardego. To pierwsze składa się z dwóch pokładów błony śluzowej, a także z mięśni, rozcięgna i gruczołów. Jest raczej delikatne, w związku z tym stosunkowo łatwo je urazić, co skutkuje krótko- bądź długotrwałym bólem. Przeważnie uskarżamy się na tę dolegliwość w wyniku urazu mechanizcznego. Wynika on często z poparzenia, kiedy to zjedliśmy lub wypiliśmy coś gorącego. Ponadto podniebienie może zostać uszkodzone twardym pożywieniem o ostrym kształcie. Bądź co bądź dolegliwość nie trwa zbyt długo. Często mija po kilku godzinach, choć zdarza się, że trzeba na to poczekać przynajmniej kilka dni. Uśmierzenie bólu przynosi picie czy też płukanie jamy ustnej łagodzącymi naparami (na przykład szałwią czy też siemieniem lnianym).

Dolegliwości bólowe w obrębie podniebienia mogą też wynikać z czegoś innego. Nierzadko ból, swędzenie i opuchlizna podniebienia pojawia się jako jeden z wielu symptomów zapalenia gardła, które może mieć podłoże wirusowe, bakteryjne czy grzybicze. W tym wypadku oczywiście należy stosować odpowiednie leki i łagodzić objawy przeziębieniowe.

Jeżeli zaś ból podniebienia pojawia się w okolicach zębów i dziąseł, wtedy możemy mieć do czynienia z zapaleniem przyzębia. Konieczna jest szybka interwencja stomatologiczna, gdyż nieleczone stany zapalne w jamie ustnej nierzadko skutkują poważniejszymi dolegliwościami i schorzeniami.

Formy płatności

Bezpieczne i szybkie płatności online gwarantuje system Przelewy 24. Zapłać bezpośrednio przez swój bank, za pomocą blika lub karty.

Możliwości dostawy

Darmowa dostawa przy odbiorze w aptece. Darmowa dostawa kurierem DHL zamówień od 249 zł. Koszt dostawy kurierem mniejszych zamówień to 10,99 zł.

Legalna apteka

Zezwolenie na prowadzenie apteki nr OWIF.8520.1.14.2017 wydane w dniu 1. czerwca 2017 r. przez Wojewódzkiego Inspektora Farmaceutycznego w Opolu.