Portal używa plików cookies, dzięki którym nasz sklep może działać lepiej. Więcej informacji w polityce prywatności

zamknij

Ból w klatce piersiowej

Ból w klatce piersiowej

Dolegliwości bólowe lokalizujemy w różnych rejonach ciała. Wśród symptomów są i takie, które wywołują w nas dużą obawę. Niewątpliwie odnosi się to do bólu, który pojawia się w klatce piersiowej – a szczególnie w sercu bądź jego okolicy. Często wiążemy go z zaburzeniem pracy układu wieńcowo-naczyniowego. Przy czym rzadko kiedy lęki te mają pokrycie w rzeczywistości. Zdecydowanie częściej powód kłucia w sercu lub pod nim, a także ucisku w klatce piersiowej, leży gdzieś indziej. Zwykle nie chodzi o żadną poważniejszą dolegliwość. Objaw ten występuje bowiem wskutek stresu, przejedzenia czy zwykłego przemęczenia. Zdarza się również i tak, że dolegliwość ta ma podłoże na tle nerwowym. I może się utrzymywać nawet przez kilka dni.  Rzadziej należy ją utożsamiać z narządami klatki piersiowej (śródpiersie, tchawica, przełyk, rozwarstwienie aorty) bądź organami jamy brzusznej (kamica nerkowa, zapalenie trzustki, refluks żołądkowo-przełykowy i jego symptom – zgaga). 

Kiedy pojawiają się inne, niepokojące objawy, w rodzaju kołatania serca, zawrotów głowy, osłabienia, uczucia rozbicia, bólu brzucha – wtedy możemy mieć do czynienia z poważnym schorzeniem (nie tylko zawałem serca, ale także np. z zapaleniem mięśnia sercowego, zapaleniem osierdzia), wówczas należy bezzwłocznie udać się do placówki medycznej lub zatelefonować na pogotowie. W razie czego warto mieć leki na serce – na przykład Vivard czy Acard.

Formy płatności

Bezpieczne i szybkie płatności online gwarantuje system Przelewy 24. Zapłać bezpośrednio przez swój bank, za pomocą blika lub karty.

Możliwości dostawy

Darmowa dostawa przy odbiorze w aptece. Darmowa dostawa kurierem DHL zamówień od 249 zł. Koszt dostawy kurierem mniejszych zamówień to 9,99 zł.

Legalna apteka

Zezwolenie na prowadzenie apteki nr OWIF.8520.1.14.2017 wydane w dniu 1. czerwca 2017 r. przez Wojewódzkiego Inspektora Farmaceutycznego w Opolu.