Suplementy dla kobiet

Suplementy dla kobiet

Człowiek, by pozostawał w dobrej kondycji i dobrym samopoczuciu, musi przyswajać rozmaite organiczne związki chemiczne. Do tej grupy należą witaminy, minerały oraz inne dobroczynne składniki. Wymagają ich zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Jakkolwiek ze względu na różnice fizjologiczne między nimi optymalna podaż określonych witamin może być odmienna. W końcu tylko kobiety miesiączkują oraz przechodzą przez ciążę i połóg. Wiele zmian w organizmie i fizjologii kobiety zachodzi także w czasie menopauzy. Gdy z kolei kobieta jest przy nadziei, zapotrzebowanie na witaminy, minerały itd. wzrasta. Dotyczy to na przykład kwasu foliowego (wit. B), niezbędnego dla prawidłowego przebiegu ciąży. Inne witaminy budują kościec (wit. D), wzmacniają włosy i paznokcie (wit. E) czy też pomagają zadbać o zdrową skórę (A). Rzecz jasna należy pamiętać, by nie przesadzić z ich suplementacją, bo może to skutkować przykrymi efektami zdrowotnymi. Niektóre związki są syntetyzowane przez organizm, nazywamy je endogennymi. Natomiast inne – egzogenne (dotyczy to wszystkich witamin) – dostarczane są zwykle wraz z pokarmem, wyjątkiem jest wit. D, którą absorbujemy poprzez promienie słoneczne, gdy padają na odkrytą skórę.

W niektórych przypadkach – choćby podczas starania się o dziecko, w trakcie ciąży czy połogu – warto suplementować witaminy i minerały, szczególnie kwas foliowy, wapń, sód, potas. Te związki organiczne dostępne są w rozmaitych preparatach aptecznych, często występuje także z minerałami czy innymi dobroczynnymi substancjami. Oczywiście należy je stosować, gdy nie ma przeciwko temu przeciwwskazań medycznych.

Formy płatności

Bezpieczne i szybkie płatności online gwarantuje system PayU. Zapłać bezpośrednio przez swój bank, za pomocą blika lub karty.

Możliwości dostawy

Darmowa dostawa kurierem zamówień od 299 zł.

Legalna apteka

Zezwolenie na prowadzenie apteki nr OWIF.8520.1.14.2017 wydane w dniu 1. czerwca 2017 r. przez Wojewódzkiego Inspektora Farmaceutycznego w Opolu.

webpharm.pl Reviews with ekomi-pl.com