Witamina D + K

Witaminy D i K w tabletkach i płynie

Dlaczego witamina D i K powinny być przyjmowane razem? W praktyce brak tej pierwszej osłabia działanie K2, stąd też suplementacja jest mniej skuteczna. Dlaczego jednak warto przyjmować te witaminy? 

Zadbaj o zdrowie, czyli witaminy D+K w formie suplementów

Nasza szerokość geograficzna sprawia, że większość osób ma niedobory witaminy D, stąd też suplementacja zalecana jest zazwyczaj od września do marca. Uznaje się jednak, że jej przyjmowanie w zestawie jest najskuteczniejsze. Chodzi tu o witaminę D oraz K, które razem w sposób pozytywny wpływają na odporność organizmu, a także sprawność układu kostnego. 

Witaminy D i K można przyjmować przede wszystkim jako tabletki oraz syropy.

Wspomnieliśmy już, że obydwie witaminy wzajemnie się uzupełniają, osiągając coś na kształt synergiczności działań. To zostało już dobrze udokumentowane przez badaczy. Przy czym nie oznacza to jeszcze tego, że wiemy wszystko o działaniu tych oraz innych witamin. W ostatnim bowiem czasie wykazano, że poza podstawowymi i powszechnie rozpoznawanymi funkcjami obydwa związki odznaczają się jeszcze innymi nader istotnymi dla naszego zdrowia działaniami. Choć i tutaj wskazane jest przeprowadzenie jeszcze bardziej zaawansowanych badań. Niemniej wiemy, że witamina D charakteryzuje się także pozakostnymi właściwościami. Mówi się więc o niej – podobnie jak o witaminie K – że ma właściwości plejotropowe, oznacza to, że jeden czynnik wywołuje wiele fizjologicznych reakcji. W tym przypadku pomaga ona nie tylko w prewencji i leczeniu osteoporozy, ale również ma znaczenie w profilaktyce innych chorób. Z kolei witamina D wspiera dodatkowo prawidłowe krzepnięcie krwi. Należy więc uznać, że proponowane suplementy diety, dostarczające dostarczające organizmowi obydwu witamin, wywołują jeszcze więcej korzystnych efektów dla naszego zdrowia, niż dotychczas sądzono.

Formy płatności

Bezpieczne i szybkie płatności online gwarantuje system PayU. Zapłać bezpośrednio przez swój bank, za pomocą blika lub karty.

Możliwości dostawy

Darmowa dostawa kurierem zamówień od 299 zł.

Legalna apteka

Zezwolenie na prowadzenie apteki nr OWIF.8520.1.14.2017 wydane w dniu 1. czerwca 2017 r. przez Wojewódzkiego Inspektora Farmaceutycznego w Opolu.

webpharm.pl Reviews with ekomi-pl.com