Portal używa plików cookies, dzięki którym nasz sklep może działać lepiej. Więcej informacji w polityce prywatności

zamknij

Ból ręki

Ból ręki

Ból fizyczny pojawia się w różnych obszarach naszego ciała. Dotyczy to na przykład ręki. Zauważmy, że częściej na uraz czy przeciążenie i boleść narażona jest ręka, której częściej używamy, bo jesteśmy prawo- czy – rzadziej – leworęczni. Dolegliwość bólowa manifestuje się się w rozmaitych częściach ręki. Umiejscowienie jej ułatwia znalezienie źródła problemu. Lokalizujemy go np. między łokciem a ramieniem, od barku do dłoni, od łokcia do nadgarstka czy też w zgięciu łokciowym. Najczęściej ból ten należy wiązać z układem kostno-stawowym bądź nerwowym (np. zespół cieśni nadgarstka). Przeważnie mamy do czynienia z urazem mechanicznym. Wywołują go przeciążenie, stłuczenie, złamanie, przybieranie niewygodnej pozycji. Kiedy ból nie ustępuje po kilku dniach należy z dolegliwością zwrócić się do lekarza; a doraźną pomocą jest użycie leków przeciwbólowych pod postacią tabletek czy też maści i kremów.

Ból ręki nieraz jest symptomem poważniejszego schorzenia, dlatego też nie powinno się go bagatelizować. Szczególnie wtedy, gdy równocześnie odczuwamy inne, niepokojące dolegliwości. Dolegliwość bólowa w obrębie ręki może wynikać z patologii struktur, które ją budują, odnosi się to więc do kości, mięśni, stawów, ścięgien czy nerwów. W skrajnie groźnych przypadkach lewej ręki może świadczyć o zaburzeniu pracy układu sercowo-naczyniowego. Konieczne jest jak najszybsze udanie się do placówki medycznej.

Formy płatności

Bezpieczne i szybkie płatności online gwarantuje system Przelewy 24. Zapłać bezpośrednio przez swój bank, za pomocą blika lub karty.

Możliwości dostawy

Darmowa dostawa przy odbiorze w aptece. Darmowa dostawa kurierem DHL zamówień od 249 zł. Koszt dostawy kurierem mniejszych zamówień to 10,99 zł.

Legalna apteka

Zezwolenie na prowadzenie apteki nr OWIF.8520.1.14.2017 wydane w dniu 1. czerwca 2017 r. przez Wojewódzkiego Inspektora Farmaceutycznego w Opolu.